o nas

ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY TEATRU MŁYN

natalia
Natalia Fijewska-Zdanowska
Dyrektor Artystyczna

zuzanna
Zuzanna Fijewska-Malesza
Dyrektor Finansowa

agata
Agata Fijewska
Pozyskiwanie Funduszy

 

Dorota Bajewska
Dorota Bajewska
Koordynator Organizacyjna

Agata Madaj
Agata Madaj
Dział Promocji


Joanna Piotrowska
Koordynator Artystyczna


Aleksandra Śliwińska
Dział Koordynacji Artystycznej/ Dział Finansowy

DZIAŁ ARTYSTYCZNY

POZOSTAŁE DZIAŁY

Dział organizacji widowni:

Joanna Piotrowska - koordynator/rezerwacje
Aleksandra Śliwińska – wsparcie

Dział księgowo-finnansowy:

Małgorzata Liwanowska – księgowa
Aleksandra Śliwińska – wsparcie

Dział techniczny:

Przemysław Scholl – koordynator

Charakteryzacja:

Ewelina Zalewska

Teatr MŁYN to niezależna scena autorska, założona przez Siostry Fijewskie. Działamy od 2007 r. w Warszawie. Realizujemy kameralne sztuki, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość. Nasze projekty kierujemy do widza szukającego w teatrze nie tylko rozrywki, ale także istotnego doświadczenia poznawczego, dobrego współczesnego tekstu i wysokiej klasy aktorstwa.

Zależy nam na tworzeniu teatru, który językiem sztuki będzie mówił o otaczającym nas świecie – teatru opartego na rzetelnej pracy aktora z tekstem oraz na głębokiej psychologicznej konstrukcji postaci scenicznej.

Wśród realizowanych przez Teatr MŁYN spektakli można wyznaczyć dwie podstawowe linie gatunkowe. Pierwsza to spektakle psychologiczne – z minimalistyczną scenografią, opierające się na specyficznym dialogu emocjonalnym pomiędzy aktorem a widzem. Druga to spektakle muzyczne – balansujące na granicy musicalu, kabaretu i gorzkiej groteski, operujące nastrojem i nowoczesną piosenką poetycką.

Trzon zespołu stanowią siostry Fijewskie – Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i autorka tekstów, oraz aktorki – Zuzanna Fijewska-Malesza i Agata Fijewska. Wśród współpracujących z nami artystów są aktorzy warszawskich teatrów – Joanna Żółkowska, Paulina Holtz, Sławomir Pacek, Adam Krawczuk, Krzysztof Kiersznowski, Rafał Kosecki, oraz muzycy – Filip Dreger, Agnieszka Orzechowska- Kozak, Maciej Rozwadowski.
Główną siedzibą Teatru MŁYN jest Scena na Poddaszu SCEK. Nasze spektakle gościły także na scenach innych Teatrów – współpracowaliśmy z Teatrem Powszechnym, Teatrem Ochoty, Teatrem Polskim, Teatrem Wytwórnia, Teatrem Konsekwentnym, Teatrem Stara Prochownia a także z pozawarszawskimi teatrami i ośrodkami teatralnymi.

Teatr MŁYN jest obecnie najmniejszą sceną niezależną realizującą projekt 3-letni współfinansowany przez Miasto St .Warszawa. Gramy regularnie, kilka razy w miesiącu na Scenie na Poddaszu w SCEK przy ul. Jezuickiej 4.

Zapraszamy!