o nas

Teatr MŁYN to niezależna scena autorska, założona przez siostry Fijewskie. Działamy od 2007 r. w Warszawie. Realizujemy kameralne sztuki, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość. Nasze projekty kierujemy do widza szukającego w teatrze nie tylko rozrywki, ale także istotnego doświadczenia poznawczego, dobrego współczesnego tekstu i wysokiej klasy aktorstwa.

Zależy nam na tworzeniu teatru, który językiem sztuki będzie mówił o otaczającym nas świecie – teatru opartego na rzetelnej pracy aktora z tekstem oraz na głębokiej psychologicznej konstrukcji postaci scenicznej.

Wśród realizowanych przez Teatr MŁYN spektakli można wyznaczyć dwie podstawowe linie gatunkowe. Pierwsza to spektakle psychologiczne – z minimalistyczną scenografią, opierające się na specyficznym dialogu emocjonalnym pomiędzy aktorem a widzem. Druga to spektakle muzyczne – balansujące na granicy musicalu, kabaretu i gorzkiej groteski, operujące nastrojem i nowoczesną piosenką poetycką.

Trzon zespołu stanowią siostry Fijewskie – Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i autorka tekstów, oraz aktorki – Zuzanna Fijewska-Malesza i Agata Fijewska. Wśród współpracujących z nami artystów są aktorzy warszawskich teatrów – Joanna Żółkowska, Paulina Holtz, Sławomir Pacek, Adam Krawczuk, Krzysztof Kiersznowski, Rafał Kosecki, oraz muzycy – Filip Dreger, Agnieszka Orzechowska- Kozak, Maciej Rozwadowski.
Główną siedzibą Teatru MŁYN jest Scena na Poddaszu SCEK. Nasze spektakle gościły także na scenach innych Teatrów – współpracowaliśmy z Teatrem Powszechnym, Teatrem Ochoty, Teatrem Polskim, Teatrem Wytwórnia, Teatrem Konsekwentnym, Teatrem Stara Prochownia a także z pozawarszawskimi teatrami i ośrodkami teatralnymi.

Teatr MŁYN jest obecnie najmniejszą sceną niezależną realizującą projekt 3-letni współfinansowany przez Miasto St .Warszawa. Gramy regularnie, kilka razy w miesiącu na Scenie na Poddaszu w SCEK przy ul. Jezuickiej 4.

Zapraszamy!

natalia
Natalia Fijewska-Zdanowska
Dyrektor Artystyczny/Prezes Zarządu

zuzanna
Zuzanna Fijewska-Malesza
Dyrektor Finansowy/Członek Zarządu

agata
Agata Fijewska
Koordynator projektów/Członek Zarządu

Dorota Bajewska
Dorota Bajewska
Koordynator pracy artystycznej

Agata Madaj
Agata Madaj
Specjalista do spraw promocji /Organizacja widowni

Ewkabw
Ewa Olczak
Dział Księgowy

pusty
Małgorzata Liwanowska
Dział Księgowy


Przemysław Scholl
Koordynator techniczny
Oświetlenie/Akustyka

daniel_sanjuan_ciepielewskibw
Daniel Sanjuan Ciepielewski
Oświetlenie

witek_kaczkowskibw
Witold Kaczkowski
Oświetlenie


Małgorzata Straszewska
Dział Obsługi Widza

anna_herda_bw
Anna Herda
Dział Obsługi Widza/Rezerwacje/Inspicjent

karolina_dolinska
Karolina Dolińska
Dział Obsługi Widza

małgorzata krawczyk
Małgorzata Krawczyk
Dział Obsługi Widza


Bartosz Mazur
Dział edukacyjny


Monika Machalska
Dział edukacyjny


Zofia Bardzinska
Dział Obsługi Widza

Zespół Artystyczny