koncert SŁOWOtoków 30.08

Zapraszamy na kolejny koncert ‪projektu muzycznego SŁOWOtoki w składzie Agata Fijewska & Mikołaj Tabako‬, który premierę miał podczas finału Ogólnopolskiej Akcji Teatralnej SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE.

30 sierpnia 2016, godzina 20:00, DZiK ul. Belwederska 44 a

wstęp 15 zł – w cenie biletu płyta z muzyką i tekstami dramaturgicznymi

Płyta to efekt ogólnopolskiego projektu SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE, zrealizowanego przez warszawski Teatr MŁYN. Znajdują się na niej zarówno utwory muzyczne – SŁOWOtoki, jak i wyróżnione przez jury konkursu teksty dramaturgiczne – SCENOpisy.

SŁOWOtoki (obsesje, popędy, kompulsje) – to cykl utworów muzycznych w stylu new jazz, z elementami muzyki dubstep, house oraz drum and bass. Ich bohaterami są słowa. Kliknięcie, aplikacja, depresja, kompulsja, life-coach, slow food… i wiele innych – słowa nowoczesne, zapożyczone i spolszczone. Ale pod warstwą słów, kryje się człowiek. Rozdygotany, nerwowy, skoncentrowany na własnej cielesności, konfrontujący się z przemijaniem, łapczywie poszukujący kontaktu. SŁOWOtoki to muzyczna refleksja nad dzisiejszym, zmieniającym się językiem, który w sposób nieunikniony wyznacza naszą współczesną świadomość.

WYSTĘPUJĄ: Agata Fijewska & Mikołaj Tabako

MUZYKA: Filip Dreger
TEKSTY: Natalia Fijewska-Zdanowska
MIKS I MASTERING: Alik Dziki

SCENOpisy – to sześć aktualnych, polskich tekstów dramatycznych, które zostały wybrane spośród 116 sztuk nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs na Kameralna Sztukę Współczesną. Jury w składzie: Jacek Kopciński, Michał Walczak, Natalia Fijewska-Zdanowska i Joanna Hawryluk, postawiło na teksty inspirujące formalnie i tematycznie, aktualne i odnoszące się do współczesnej rzeczywistości. To mocne, intymne sztuki, przywracające wiarę w dobry polski teatr kameralny.

Zapraszamy do słuchania i czytania.