WODA NA MŁYN czyli zajęcia teatralne dla dorosłych

W sezonie 2018/19
zapraszamy serdecznie na
 
WARSZTATY DLA DOROSŁYCH
w Teatrze MŁYN

EDYCJA II

październik 2018 – luty 2019

Marzysz o występowaniu na scenie, ale do tej pory jakoś się nie złożyło? Chciałbyś pracować w grupie ludzi, którzy mają podobnie? Uważasz, że w życiu ważna jest pasja? Nie boisz się mówić szczerze, co myślisz? Warsztaty dla dorosłych w Teatrze MŁYN to propozycja dla wszystkich, w których drzemią siły twórcze. Czas pozwolić się im obudzić!

I edycja warsztatów odbyła się w marcu-czerwcu 2018r. gromadząc grupę twórczych i energicznych ludzi różnych profesji. Grupa pod opieką artystyczną aktora i reżysera Bartosza Mazura wystawiła na scenie Teatru MLYN spektakl autorski “Sploty”, badący kompozycją wielu opowieści, wedle własnych pomysłów uczestników. Tematem spektaklu były relacje z najbliższymi /więcej informacji w zakładce POPRZEDNIE EDYCJE/.

Ideą przewodnią II edycji jest także realizacja spektaklu według pomysłu grupy. Tym razem tematem planowanego przedstawienia będzie jednak jedna opowieść, ale widziana z różnych perspektyw, oczami wielu osób, z których każda ma swój własny obraz tego samego wydarzenia. Warsztaty będą swoistym teatralnym studium emocji, które sprawiają, że widzimy rzeczywistość w różnych barwach i odcieniach.

Cykl rozpoczną intensywne zajęcia aktorskie. Następnie uczestnicy przejdą wspólnie wszystkie etapy realizacji spektaklu: od pomysłu, przez wspólne skomponowanie scenariusza, próby, reżyserię światła aż do wystawienia spektaklu na profesjonalnej scenie (pokaz odbędzie się dwukrotnie).

Dla kogo przeznaczone są zajęcia: dla dorosłych w każdym wieku, czyli 18+; a w szczególności:
– dla osób pracujących teatralnie z grupami dzieci i młodzieży – nauczycieli, instruktorów teatralnych;
– dla osób piszących do szuflady i nie tylko;
– dla widzów Teatru MŁYN i teatru w ogóle;
– dla osób nieśmiałych i tych, które rozsadza energia;
– dla osób, które chcą się skonfrontować z własnymi marzeniami, ograniczeniami, potrzebami, przeżyć przygodę, doświadczyć czegoś nowego, a może nawet zmienić swoje życie.

Terminy i warunki zgłoszenia: 
Zgłoszenia przyjmujemy do 25 października mailem na adres projekty@fundacjamlyn.pl
Należy podać imię nazwisko, wiek, nr telefonu i krótko napisać, dlaczego chcę wziąć udział w projekcie. Rekrutacja polegać będzie na rozmowie z prowadzącymi. Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się  26 października (godziny podamy zgłoszonym na kilka dni przed terminem). Zajęcia będą odbywały się od 13 października w każdą sobotę w godzinach 11:30-14:30. Łącznie przewidzianych jest 15 zajęć plus 2 pokazy.

Liczba osób w grupie: 10-14 uczestników.

Gdzie: na scenie Teatru MŁYN – Scena Na poddaszu SCEK, Jezuicka 4, Stare Miasto.
Koszt: 1250zł za osobę za całość cyklu. Płatne w ratach miesięcznych: po 250 zł do 5 dnia każdego miesiąca /od października do lutego/.
Kontakt:
projekty@fundacjamlyn.pl
Tel. /od września/ 519 672 356 – wt-pt w godz. 09:00-13:00.

Prowadzący:
Bartosz Mazur – aktor, absolwent krakowskiej PWST. Ukończył kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Jest instruktorem teatralnym w Teatrze Ochoty. Organizuje warsztaty interaktywne dla dzieci i młodzieży. Wspiera i szkoli nauczycieli pracujących z dziećmi w przestrzeni teatralnej. Współtworzy Studio Teatralne KOŁO. Współpracuje z warszawskimi teatrami Soho, Dramatycznym i Ochoty, oraz Teatrem MŁYN. Wcześniej kilka lat związany z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy i jeleniogórskim Teatrem im. C. K. Norwida. Współpracował także z białostockim Teatrem Dramatycznym. Jako Latający Animator Kultury wspiera Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt spektakli teatralnych zrealizowanych z grupami amatorów-pasjonatów. W Teatrze MŁYN można go oglądać w spektaklu (MASKA)RADA GMINY.

Współprowadzenie:
Pojedyncze warsztaty będą prowadzone przez innych artystów zwiazanych z Teatrem MŁYN.

ZAPRASZAMY!

Warsztaty teatralne dla dorosłych,
czyli
WODA NA MŁYN

EDYCJA I

Trwający od kwietnia do czerwca projekt teatralny polegał na zaproszeniu na scenę Teatru MŁYN dorosłych ludzi, którzy w życiu robią różne ciekawe rzeczy, ale… nie zajmują się teatrem. Pod opieką aktora i reżysera Bartosza Mazura grupa 12 osób z widzów zamieniła się w twórców – aktorów, scenarzystów, improwizatorów. W niespełna 3 miesiące, pracując ciężko i intensywnie, zrealizowali autorski spektakl, na bazie własnych pomysłów, obserwacji i doświadczeń.

SPLOTY to przenikające się ze sobą historie mieszkańców tej samej kamienicy. Krótkie fragmenty z życiorysów samotnej starej panny, dziewczyny zakochanej w żonatym facecie, czy nauczycielki polskiego, przeplatają się, jak w filmie, z kadrami z życia klatki schodowej, rozmowami na papierosie i komentarzami starego dozorcy. Wszystkie opowieści łączy ze sobą zacny teatralny rekwizyt, jakim jest… stół – mebel przy którym zazwyczaj spotykamy się, kłócimy, wyznajemy sobie miłość, lub milczymy. SPLOTY to warsztatowy spektakl, powstały drogą wspólnych improwizacji, dotyczący relacji międzyludzkich i tego co nas w nich dotyka i porusza.

Spektakl będzie można obejrzeć ponownie na scenie teatru MŁYN jesienią 2018r.

Występują: Paweł Kuhn, Michał Lewandowski, Marcin Laudan, Kalina Malesza, Małgorzata Gawrońska, Dominika Cierplikowska, Ewa Królak, Hanna Wąsowska, Daria Jabłońska, Katarzyna Sadurska, Agnieszka Podemska, Ania Herda; asystent reżysera: Anna Herda; scenariusz i reżyseria: Bartosz Mazur; konsultacja artystyczna i wsparcie: Natalia Fijewska-Zdanowska; zdjęcia: Przemysław Szatkowski;

sploty2
Projekt: Dominika Cierplikowska

GALERIA