(MASKA)RADA GMINY - pokaz online

19 czerwca o godz. 21:00 zapraszamy na premierę jedynego antypolitycznego musicalu online – (MASKA)RADY GMINY. Spektakl udostępnimy równolegle na Facebooku i kanale Youtube Teatru MŁYN tylko do końca weekendu  – do niedzieli 21 czerwca do godz. 23:59. Dołącz do wydarzenia FB.

Poznajcie Ewę Lewą, Adama Prawego i wyrachowanego Wójta, który w celu utrzymania władzy zatrudnia specjalistów od jednej i drugiej strony społeczeństwa.

„(Maska)rada gminy” to artystyczny bunt przeciwko podziałom, których ofiarą stają się najsłabsi. To także zabawna i ostra satyra na współczesną polską rzeczywistość. Wierzymy, że w czasie przedwyborczych przepychanek i opatrywania ran po pandemii społeczna tematyka musicalu jest bardzo aktualna. Wielu z nas ma też powody, by czuć się dziś zagubionymi, podobnie jak Wiesia Znikła – cicha ofiara systemu… Spektakl zadaje pytania o naszą współczesną, spolaryzowaną rzeczywistość społeczną, obnażając jej absurdy, skłaniając do śmiechu i refleksji.

W roli Wójta Jarosław Boberek, w pozostałych rolach: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk i Bartosz Mazur.

Wersja online musicalu, nie jest zwykłą rejestracją, ale przygotowaną specjalnie dla naszych Widzów reinterpretacją filmowo-teatralną.

Zobacz zwiastun!

Spotkajmy się na Facebooku Teatru MŁYN – ustaw przypomnienie o transmisji!
Wolisz Youtube – ustaw tutaj?

Uwaga! Postaci w spektaklu używają nieparlamentarnych wyrazów.

REALIZATORZY:

Występują:
WÓJT – Jarosław Boberek
PANI ZNIKŁA –  Zuzanna Fijewska-Malesza
EWA LEWA –  Agata Fijewska
ADAM PRAWY – Bartosz Mazur
Akompaniament: Agnieszka Orzechowska
Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka: Filip Dreger
Choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
Kostiumy: Agnieszka Sasim
Reżyseria świateł:
Mikołaj Malesza
Produkcja: Joanna Piotrowska

Ekipa filmowa:
Realizacja i montaż: Aleksandra Panisko
Zdjęcia: Tomasz Suski
Dźwięk: Sławomir Pietrzyk

Realizacja świateł: Przemysław Scholl
Charakteryzacja: Anna Jabłońska
Mastering dźwięku: Przemysław Scholl
Produkcja spektaklu/asystent reżysera: Joanna Piotrowska
Produkcja nagrania: Dorota Szopowska
Inspicjent: Anna Herda

Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN
dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD LAT 16

PREMIERA: grudzień 2016 r.
PREMIERA ONLINE: 19 czerwca 2020 r.


WSPARCIE TEATRU

Premierę spektaklu Maskarada gminy – jedyny antypolityczny musical online, jak wszystkie nasze wydarzenia w ramach akcji MŁYN W DOMU, możecie oglądać zupełnie bezpłatnie. Wiemy jednak, że wielu naszych Widzów rozumie sytuację, w jakiej znalazł się nasz teatr w czasie pandemii i chce wykupić dobrowolny “bilet wsparcia”, za co już teraz bardzo dziękujemy. Cenę biletu możecie wybrać sami za pośrednictwem serwisu eWejściówki – do wyboru bilety za 5, 10, 20 i 50 zł.

Bilet wybierzecie, klikając:
➡️ TUTAJ, jeśli oglądacie z nami w dniu premiery 19.06
➡️ TUTAJ, jeśli oglądacie 20.06
➡️ TUTAJ, jeśli oglądacie 21.06

Spektakl udostępniany będzie w sposób ciągły przez cały weekend, począwszy, od piątku 19.06 od godz. 21:00 do niedzieli 21.06 do godz. 23:59 – osobny link do “biletów wsparcia” na każdy dzień jest wymogiem serwisu eWejściówki.

Możesz nas wesprzeć także, wykonując tradycyjny przelew. W tytule prosimy wpisać „Darowizna na cele statutowe”. Za każdą wpłatę, serdecznie dziękujemy!

Fundacja Artystyczna Młyn
ul. Ludna 7 m. 15, 00- 405 Warszawa
PKO BP 68102010970000710201405315
„Darowizna na cele statutowe”


Patroni medialni:

informator-stolicy

terazteatr_logo


 
Bardzo mocną stroną spektaklu jest jego obsada aktorska, każdy doskonale odnalazł się w swojej roli i zagrał przekonująco. Agata Fijewska w parze z Bartoszem Mazurem dostarczają wielu przezabawnych sytuacji przedstawiając relacje damsko-męskie, pokazują, że przeciwieństwa rzeczywiście się przyciągają. Zuzanna Fijewska-Malesza w roli Wiesi Znikłej jest przede wszystkim bardzo skromna, skryta i nieśmiała w towarzystwie, ale gdy zostaje sama, w biurze, pokazuje swoje drugie oblicze, bardzo pięknie śpiewa (zamiatając podłogę) opowiada nam swoją smutną historię. Jarosław Boberek w roli Wójta to fenomenalne połączenie ruchu scenicznego, głosu i dykcji.

Małgorzata Kociubowska, “(Maska)rada gminy” w Teatrze Młyn: Empatyczna gmina, 2016-12-27 

 
Tym samym scenarzystka i reżyserka – Natalia Fijewska-Zdanowska, po raz kolejny potwierdza swoją fantastyczną zdolność obserwacji otaczającej nas rzeczywistości, umiejętność wyłapania najważniejszych aspektów poruszanego problemu i łatwość przełożenia go na język teatru. Co więcej, cały zespół Teatru Młyn daje nadzieję, że w społeczności artystycznej są młodzi, niezależni, gniewni i zdolni ludzie, próbujący uświadomić swoim widzom potrzebę refleksji nad samym sobą.

Robert Stawski “Białe lub czarne tragikomiczne marionetki władzy”, 2016-12-20

 
To zresztą dość charakterystyczne dla sztuk przygotowywanych przez Natalię Fijewską-Zdanowską: bierze sytuacje, postawy, poglądy bardzo dobrze nam znane z codzienności, czasem je podkoloryzuje, wywołując nasz uśmiech albo złość, ale daje też swoim bohaterom ludzką twarz, pokazuje ich bez masek. Widzimy nie tylko funkcję, garnitur, pewność siebie, ale całą masę lęków, kompleksów i demonów, które tak dobrze rozumiemy.

Notatnik Kulturalny, 2016-12-10

 
Zuzanna Fijewska-Malesza w roli Wiesi Znikłej jest niezwykła. Raz skromna, spokojna i nad miarę pokorna wobec brutalnej rzeczywistości (i ludzi), potrafi pokazać pazurek. A przy tym śpiewa porywająco! Jarosław Boberek to prawdziwe sceniczne zwierzę, wójt całą gębą, hipokryta i „władca na tronie”. Znienawidzony, a jednak wybierany przez poddanych. Boberek świetnie kreśli groteskową postać Wójta, grając głosem, ciałem, ruchem głowy, ze znakomitą dykcją i wyczuciem. I zaśpiewać też potrafi, a jakże! Wójt umie przecież wszystko… . Ewa i Adam, konserwatysta i liberałka, dwie strony społeczno-politycznego podwórka, nie są tak czarno-biali, jak sami początkowo deklarują. Agata Fijewska w roli Ewy i Bartosz Mazur jako Adam dobrze oddają specyfikę i śmieszność, czasem zaślepienie osób deklarujących się jako zwolennicy wartości z „prawa” i z „lewa”.


Anna Czajkowska, Teatr Dla Was, 2016-12-13

Uzdolniona autorka i reżyserka Natalia Fijewska-Zdanowska stworzyła śpiewogrę, która naśmiewa się z różnic światopoglądowych sztucznie utwardzanych przez władzę. 

Bronisław Tumiłowicz,”Satyra na polaryzację”, Przegląd nr 52/27.12, 2016-12-28

Oglądając (MASKA)RADĘ GMINY widz raz ma wrażenie, że znajduje się w jakieś surrealistycznej rzeczywistości rodem z powieści Orwella, a raz, że trafił na posiedzenie Rady Gminy jednej z podwarszawskich miejscowości.
Sztuka pod reżyserią Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej to z jednej strony odrębny świat będący alternatywą dla naszej prawdziwej, wielkomiejskiej polityki. Z drugiej zaś, to małe zwierciadło podłożone pod intencję polityków będących elitą narodu, a często kierujących się małostkowymi pobudkami i swoim własnym dobrem.

Kamil Sobczak,”MASKA(RADA) czy masakra gminy?”, Warszawska Kulturalna, 2016-12-28

 

Plakat do spektaklu “MASKA(RADA) GMINY” projekt graficzny: Ilona Netczuk

GALERIA

Skip to content