MIA100W. MŁYN-RODZINA-ZWIĄZEK

 

MIA100W

MŁYN – RODZINA – ZWIĄZEK.

Ogromnie miło nam zaprosić na pokazy teatru improwizowanego Mia100W, który w październiku aż dwukrotnie wystąpi na naszej Scenie na Poddaszu w ramach cyklu MŁYNoFF. Przed nami dwa intrygujące pokazy z muzyką na żywo. Oba pod hasłem: Młyn – rodzina – związek.

Zapraszamy 6 i 27 października o godz. 18:00.

MIA100W O WYDARZENIU:

Związek. Być w związku, czyli istnieć w pewnego rodzaju zależności, określać siebie względem kogoś. Jesteśmy zwierzętami uspołecznionymi, jesteśmy ze sobą związani.

Czym? Wspólnym polem doświadczeń, miłością, nienawiścią, relacjami rodzinnymi? Zawsze jednak związani, rzadko kiedy – osobni. Kiedy stajemy się osobni, stajemy się nieczytelni, niezrozumiali, wyobcowani… obcy.

A zatem w relacjach z innymi szukamy swojej tożsamości i idziemy przez życie po krętych ścieżkach wzajemnych powiązań. Dlatego też, odwołując się do tego powszechnego zjawiska, chcemy sprawdzić w niejako laboratoryjnych warunkach improwizacji teatralnej granice i przestrzenie tego co nas łączy. Sprawdzimy  co mówią  o nas nasze związki, bo opowiadanie historii jest istotą teatru.
Improwizacja to twórczość oparta na spotkaniu twórców i rodzącej się w wyniku tego więzi, której owoce nigdy nie są do końca przewidywalne. Wieczór improwizacji teatralnej powinien więc przybrać kształt spotkania wypełnionego opowieściami naznaczonymi żywiołem spontaniczności – zaskakującymi, odkrywczymi.

Jesteśmy grupą, której przyświeca idea odnalezienia innego języka improwizacji, niż ten którym posługuje się większość istniejących zespołów.

Jesteśmy aktorami i szukamy teatru w impro. Teatru z jego formalnymi zabiegami, ekspresją i tematami które staramy się poruszać. Nie nastawiamy się na efekciarstwo i żonglerkę ciętą ripostą, lecz wychodzimy z założenia, że satysfakcja z uczestniczenia w spektaklu może mieć znacznie szersze spektrum. Nie boimy się abstrakcji, a rytuał, ciało i ruch, oraz wszystko to co ukryte, nieznane i nieprzewidywalne, tworzą naszą płaszczyznę działania.

Bądźcie z nami… W  ZWIĄZKU!

REALIZATORZY:

W improwizowaną podróż zabiorą widzów aktorzy grupy MIA100W, którą tworzą:
Marzena Gryzińska, Paulina Gawrońska, Bartosz Mazur, Łukasz Zubrzycki, Michał Głowacki, Łukasz Kraśnicki i Robert Kibalski oraz muzycy Bartek Szymczak i Mateusz Urbański.

BEZ REŻYSERA, BEZ SCENARIUSZA

Zapraszamy do rezerwacji i zakupu biletów online.
Cena biletu: 25 zł.

 

Skip to content