pedagogika teatru - warsztaty dla nauczycieli

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
„Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?”

Fundacja Artystyczna Młyn we współpracy z Instytutem Teatralnym i portalem Teatroteka Szkolna serdecznie zapraszają nauczycieli i edukatorów na bezpłatne warsztaty „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?” połączone z prezentacją portalu Teatroteka Szkolna.

Warsztaty poprowadzą pedagodzy teatru związani z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Teatroteka Szkolna to portal zachęcający nauczycieli do wykorzystywania metod pedagogiczno-teatralnych na lekcjach oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych, opracowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Portal zawiera materiały edukacyjne, m.in. konspekty zajęć z elementami pedagogiki teatru, podzielone według grup wiekowych (przedszkole, szkoła podstawowa kl. 1-3, szkoła podstawowa kl. 4-6, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna) oraz materiały audiowizualne, pokazujące ćwiczenia rozgrzewkowe i lekcje wykorzystujące teatr.

Program spotkania:
1. Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (30 min)
2. Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? (2 h 30 min)

Podczas warsztatów pokażemy w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych. Przyjrzymy się także narzędziom umieszczonym na portalu „Teatroteka Szkolna” w praktycznym działaniu teatralnym, szukając najlepszych dla siebie metod pracy z uczniami.
Warsztaty poprowadzą Agnieszka Szymańska oraz Katarzyna Piwońska.

ZAPRASZAMY

06.10 w godzinach 16.30 – 19.30
ul. Jezuicka 4, SCEK, Scena na Poddaszu IIIp.
Zapisy pod numerem telefonu: 519 672 356 lub mailem: projekty@fundacjamlyn.pl

 

 

it_logotyp+ logo-teatroteka-szkolna-czarne        mlyn_new

 

Skip to content