NAGA PRAGA – premiera płyty z piosenkami z musicalu

projekt: Małgorzata Gurowska

 

“Naga Praga” – premiera albumu z piosenkami z musicalu

Twórcy przedstawienia muzycznego NAGA PRAGA wydają album z piosenkami ze spektaklu. Płyta będzie dostępna od 22 maja w serwisie Spotify. Mamy nadzieję, że spodoba się zarówno miłośnikom Warszawy, jak i sympatykom piosenki musicalowej, których zapraszamy na muzyczny spacer po stolicy. Bez maseczki.

NAGA PRAGA – musical konceptualny, zwany przez nas także “kameralną rewią elektro” – był obecny w repertuarze Teatru MŁYN od ponad pięciu lat. W tym czasie dorobił się doskonałych recenzji i wiernej publiczności. Wielu Widzów domagało się dostępności muzyki z przedstawienia na płycie lub w sieci. I oto jest: od 22 maja 2020 użytkownicy wszystkich największych serwisów streamingowych będą mogli przypomnieć sobie ulubione piosenki ze spektaklu, takie jak “Zabierz mnie do zoo”, “Koneserzy” czy “Koty z Brzeskiej”.

Płyta może być gratką dla fanów musicali, ale mamy nadzieję trafić do wszystkich miłośników poetyckiego tekstu, nietuzinkowej muzyki i nieskrępowanej zabawy z konwencją, ocierającą się z jednej strony o electro-jazz i dubstep, a z drugiej – disco-polo.

Piosenki zostały nagrane w studio przez oryginalnych aktorów przedstawienia: Agatę Kołodziejczyk (Fijewską), Adama Krawczuka i Sławomira Packa, którym akompaniuje na perkusji Maciej Rozwadowski.

Okładka autorstwa świetnej warszawskiej graficzki, Małgorzaty Gurowskiej, kojarzy się z centralnym elementem dekoracji spektaklu: magicznym trzepakiem-bramą.

Realizatorzy:

Wykonawcy: Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Adam Krawczuk, Sławomir Pacek
Tekst: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka: Filip Dreger
Produkcja i realizacja dźwięku: Przemysław Scholl
Grafika i projekt plastyczny okładki: Małgorzata Gurowska

Zachęcamy, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy również do przeczytania rozmowy z Filipem Dregerem, którą opublikowaliśmy na MŁYNOBLOGU.

Skip to content