WODA NA MŁYN czyli zajęcia teatralne dla dorosłych

fot. R. Latoszek

REKRUTACJA 2022

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami aktorskimi dla dorosłych, już teraz otwieramy rekrutację uzupełniającą na rok 2022 do grupy WODA NA MŁYN działającej przy naszym teatrze.

Info o grupie:
– pracują przy naszym teatrze od marca 2018;
– ich opiekunem jest aktor i instruktor teatralny Bartosz Mazur (więcej info poniżej);
– zrealizowali spektakle: „SPLOTY” (2018), „INDUKCJA” (2019), „NIEUCHWYTNE” (premiera 16 października 2021) oraz gościnnie wzięli udział w spektaklu Teatru MŁYN „SZKOŁA” (premiera online 17 września 2021)

Dla kogo przeznaczone są zajęcia: dla dorosłych w każdym wieku, czyli 18+; a w szczególności:
– dla osób pracujących teatralnie z grupami dzieci i młodzieży – nauczycieli, instruktorów teatralnych;
– dla osób piszących do szuflady i nie tylko;
– dla widzów Teatru MŁYN i teatru w ogóle;
– dla osób nieśmiałych i tych, które rozsadza energia;
– dla osób, które chcą się skonfrontować z własnymi marzeniami, ograniczeniami, potrzebami, przeżyć przygodę, doświadczyć czegoś nowego, a może nawet zmienić swoje życie.

Terminy i warunki zgłoszenia:
Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada mailem na adres projekty@fundacjamlyn.pl
Należy podać imię nazwisko, wiek, nr telefonu i krótko napisać, dlaczego chcę wziąć udział w projekcie. Rekrutacja polegać będzie na rozmowie z prowadzącymi i odbędzie się w grudniu. Zajęcia będą odbywały się od stycznia 2022, prawdopodobnie w soboty w godzinach 11:30-14:30.

Liczba spotkań:
15 zajęć (3h każde) plus 2 pokazy

Płatności:
1500 zł/osoba za cykl warsztatów

Gdzie:
Na scenie Teatru MŁYN – Scena Na poddaszu SCEK, Jezuicka 4, Stare Miasto.

Kontakt:
rezerwacje@fundacjamlyn.pl

Prowadzący:
Bartosz Mazur – aktor, absolwent krakowskiej PWST. Ukończył kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Jest instruktorem teatralnym w Teatrze Ochoty. Organizuje warsztaty interaktywne dla dzieci i młodzieży. Wspiera i szkoli nauczycieli pracujących z dziećmi w przestrzeni teatralnej. Współtworzy Studio Teatralne KOŁO. Współpracuje z warszawskimi teatrami Soho, Dramatycznym i Ochoty, oraz Teatrem MŁYN. Wcześniej kilka lat związany z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy i jeleniogórskim Teatrem im. C. K. Norwida. Współpracował także z białostockim Teatrem Dramatycznym. Jako Latający Animator Kultury wspiera Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt spektakli teatralnych zrealizowanych z grupami amatorów-pasjonatów. W Teatrze MŁYN można go oglądać w spektaklu (MASKA)RADA GMINY oraz SZKOŁĄ (premiera online 17 września 2021)

PREMIERA SPEKTAKLU „NIEUCHWYTNE” GRUPY WODA NA MŁYN

Grupa teatralna WODA NA MŁYN, działająca przy naszym teatrze, zaprasza 16 i 17 października na premierę swojego najnowszego spektaklu pt. NIEUCHWYTNE. To podsumowanie kolejnego etapu pracy grupy – cyklu warsztatów, które rozpoczęły się jesienią zeszłego roku.

REALIZATORZY:
Scenariusz i reżyseria:
Bartosz Mazur

Obsada:
Michał Bielecki
Michał Cichy
Dominika Cierplikowska
Małgorzata Gawrońska
Artur Grendzicki
Anna Herda
Ewa Królak
Kalina Malesza
Magdalena Mickiewicz
Magdalena Nowakowska
Katarzyna Sadurska

Premiera:
16 października, godz. 19:00

Kolejny pokazy:
17 października godz. 19:00

Wstęp wolny, po uprzedniej rezerwacji.
 

NIEUCHWYTNE to metaforyczny spektakl, skoncentrowany wokół tajników ludzkiej osobowości. Co kryje się za fasadą stabilnych społecznych pozycji i osiągnięć zawodowych? Ile twarzy może mieć nasze własne „ja”? Dlaczego czasem czujemy się panami świata, a innym razem bezradnymi dziećmi? Osobowość to morze emocji, pragnień, lęków i myśli – a tym samym – cała rzesza bohaterów, ukrytych w tej samej osobie. Aktorzy trochę z przymrużeniem oka, a trochę na poważnie, opowiedzą autorską, współczesną baśń dla dorosłych.

WODA NA MŁYN to grupa dorosłych osób, które w życiu robią różne ciekawe rzeczy, ale… nie zajmują się teatrem. Pod opieką aktora i reżysera Bartosza Mazura grupa w 2017 roku z widzów zamieniła się w twórców – aktorów, scenarzystów, improwizatorów. W 2018 r. zrealizowali pierwszy autorski spektakl SPLOTY, na bazie własnych pomysłów, obserwacji i doświadczeń. Spektakl był kilkukrotnie pokazywany na scenie Teatru MŁYN dla naszej publiczności i spotkał się z niezwykle entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem. W 2019r. grupa przygotowała kolejny spektakl, który był pokazywany w ramach I edycji niniejszego projektu – INDUKCJA. Spektakl był także pokazywany gościnnie podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego Galimatias.

Grupa działa na stałe przy warszawskim niezależnym Teatrze MŁYN.

GALERIA

WODA NA MŁYN to grupa dorosłych ludzi, którzy w życiu robią różne ciekawe rzeczy, ale… nie zajmują się teatrem. Pod opieką aktora i reżysera Bartosza Mazura grupa w zeszłym roku z widzów zamieniła się w twórców – aktorów, scenarzystów, improwizatorów. W niespełna trzy miesiące, pracując ciężko i intensywnie, zrealizowali autorski spektakl “Sploty”, na bazie własnych pomysłów, obserwacji i doświadczeń. Spektakl był kilkukrotnie pokazywany na scenie Teatru MŁYN dla naszej publiczności i spotkał się z niezwykle entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem.

W 2019 roku grupa zrealizowała kolejny spektaklem – INDUKCJA, którego premiera odbyła się 9 marca 2019

INDUKCJA – to nietypowy, metaforyczny spektakl, którego scenariusz powstał w drodze improwizacji grupy i pomysłów reżysera Bartosza Mazura. Oto dziewięć kobiet bawi się wspólnie na zaplanowanej wcześniej „babskiej” imprezie. Z czasem dowiadujemy się, że w pobliżu znaleziono ciało mężczyzny. Kim była ofiara, która rozmawiała z jedną z uczestniczek kobiecego spotkania? Czy w ogóle to spotkanie mogło mieć wpływ na bieg zdarzeń? Gdzie prowadzą domysły i poszlaki? Czy nasz mózg jest doskonałym urządzeniem rejestrującym? Kto lub co potrafi nas wyprowadzić na manowce, wyostrzyć lub rozmyć optykę? Spektakl zadaje pytania o nasze motywy i relacje, a także wpływ, jaki wywierają na nas inni. Stawia także pod znakiem zapytania obiektywną wizję rzeczywistości, skłaniając do refleksji nad różnymi perspektywami widzenia tej samej historii.

REALIZATORZY:

Występują: Anna Herda, Małgorzata Gawrońska, Joanna Komuda, Ewa Królak, Kalina Malesza,  Magdalena Mickiewicz, Agnieszka Podemska, Katarzyna Sadurska, Aleksandra Wołonciej

ZAPRASZAMY!

GALERIA

Warsztaty teatralne dla dorosłych,
czyli
WODA NA MŁYN

EDYCJA I

Trwający od kwietnia do czerwca projekt teatralny polegał na zaproszeniu na scenę Teatru MŁYN dorosłych ludzi, którzy w życiu robią różne ciekawe rzeczy, ale… nie zajmują się teatrem. Pod opieką aktora i reżysera Bartosza Mazura grupa 12 osób z widzów zamieniła się w twórców – aktorów, scenarzystów, improwizatorów. W niespełna 3 miesiące, pracując ciężko i intensywnie, zrealizowali autorski spektakl, na bazie własnych pomysłów, obserwacji i doświadczeń.

SPLOTY to przenikające się ze sobą historie mieszkańców tej samej kamienicy. Krótkie fragmenty z życiorysów samotnej starej panny, dziewczyny zakochanej w żonatym facecie, czy nauczycielki polskiego, przeplatają się, jak w filmie, z kadrami z życia klatki schodowej, rozmowami na papierosie i komentarzami starego dozorcy. Wszystkie opowieści łączy ze sobą zacny teatralny rekwizyt, jakim jest… stół – mebel przy którym zazwyczaj spotykamy się, kłócimy, wyznajemy sobie miłość, lub milczymy. SPLOTY to warsztatowy spektakl, powstały drogą wspólnych improwizacji, dotyczący relacji międzyludzkich i tego co nas w nich dotyka i porusza.

Spektakl będzie można obejrzeć ponownie na scenie teatru MŁYN jesienią 2018r.

Występują: Paweł Kuhn, Michał Lewandowski, Marcin Laudan, Kalina Malesza, Małgorzata Gawrońska, Dominika Cierplikowska, Ewa Królak, Hanna Wąsowska, Daria Jabłońska, Katarzyna Sadurska, Agnieszka Podemska, Ania Herda; asystent reżysera: Anna Herda; scenariusz i reżyseria: Bartosz Mazur; konsultacja artystyczna i wsparcie: Natalia Fijewska-Zdanowska; zdjęcia: Przemysław Szatkowski;

sploty2
Projekt: Dominika Cierplikowska

 

 

GALERIA