WODA NA MŁYN czyli zajęcia teatralne dla dorosłych

PREMIERA SPEKTAKLU „NIECHWYTNE” GRUPY WODA NA MŁYN

Grupa teatralna WODA NA MŁYN, działająca przy naszym teatrze, zaprasza na premierę swojego najnowszego spektaklu pt. NIEUCHWYTNE. To podsumowanie kolejnego etapu pracy grupy – cyklu warsztatów, które rozpoczęły się jesienią zeszłego roku.

REALIZATORZY:
Scenariusz i reżyseria:
Bartosz Mazur

Obsada:
Michał Bielecki
Michał Cichy
Dominika Cierplikowska
Małgorzata Gawrońska
Artur Grendzicki
Anna Herda
Ewa Królak
Kalina Malesza
Magdalena Mickiewicz
Magdalena Nowakowska
Katarzyna Sadurska

Premiera:
14 marca, godz. 19:00

Kolejne pokazy:
15 marca godz. 19:00
5 kwietnia godz. 19:00

Wstęp wolny, po uprzedniej rezerwacji.
 

NIEUCHWYTNE to metaforyczny spektakl, skoncentrowany wokół tajników ludzkiej osobowości. Co kryje się za fasadą stabilnych społecznych pozycji i osiągnięć zawodowych? Ile twarzy może mieć nasze własne „ja”? Dlaczego czasem czujemy się panami świata, a innym razem bezradnymi dziećmi? Osobowość to morze emocji, pragnień, lęków i myśli – a tym samym – cała rzesza bohaterów, ukrytych w tej samej osobie. Aktorzy trochę z przymrużeniem oka, a trochę na poważnie, opowiedzą autorską, współczesną baśń dla dorosłych.

WODA NA MŁYN to grupa dorosłych osób, które w życiu robią różne ciekawe rzeczy, ale… nie zajmują się teatrem. Pod opieką aktora i reżysera Bartosza Mazura grupa w 2017 roku z widzów zamieniła się w twórców – aktorów, scenarzystów, improwizatorów. W 2018 r. zrealizowali pierwszy autorski spektakl SPLOTY, na bazie własnych pomysłów, obserwacji i doświadczeń. Spektakl był kilkukrotnie pokazywany na scenie Teatru MŁYN dla naszej publiczności i spotkał się z niezwykle entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem. W 2019r. grupa przygotowała kolejny spektakl, który był pokazywany w ramach I edycji niniejszego projektu – INDUKCJA. Spektakl był także pokazywany gościnnie podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego Galimatias.

Grupa działa na stałe przy warszawskim niezależnym Teatrze MŁYN.

GALERIA

WODA NA MŁYN to grupa dorosłych ludzi, którzy w życiu robią różne ciekawe rzeczy, ale… nie zajmują się teatrem. Pod opieką aktora i reżysera Bartosza Mazura grupa w zeszłym roku z widzów zamieniła się w twórców – aktorów, scenarzystów, improwizatorów. W niespełna trzy miesiące, pracując ciężko i intensywnie, zrealizowali autorski spektakl “Sploty”, na bazie własnych pomysłów, obserwacji i doświadczeń. Spektakl był kilkukrotnie pokazywany na scenie Teatru MŁYN dla naszej publiczności i spotkał się z niezwykle entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem.

W 2019 roku grupa zrealizowała kolejny spektaklem – INDUKCJA, którego premiera odbyła się 9 marca 2019

INDUKCJA – to nietypowy, metaforyczny spektakl, którego scenariusz powstał w drodze improwizacji grupy i pomysłów reżysera Bartosza Mazura. Oto dziewięć kobiet bawi się wspólnie na zaplanowanej wcześniej „babskiej” imprezie. Z czasem dowiadujemy się, że w pobliżu znaleziono ciało mężczyzny. Kim była ofiara, która rozmawiała z jedną z uczestniczek kobiecego spotkania? Czy w ogóle to spotkanie mogło mieć wpływ na bieg zdarzeń? Gdzie prowadzą domysły i poszlaki? Czy nasz mózg jest doskonałym urządzeniem rejestrującym? Kto lub co potrafi nas wyprowadzić na manowce, wyostrzyć lub rozmyć optykę? Spektakl zadaje pytania o nasze motywy i relacje, a także wpływ, jaki wywierają na nas inni. Stawia także pod znakiem zapytania obiektywną wizję rzeczywistości, skłaniając do refleksji nad różnymi perspektywami widzenia tej samej historii.

REALIZATORZY:

Występują: Anna Herda, Małgorzata Gawrońska, Joanna Komuda, Ewa Królak, Kalina Malesza,  Magdalena Mickiewicz, Agnieszka Podemska, Katarzyna Sadurska, Aleksandra Wołonciej

ZAPRASZAMY!

GALERIA

Warsztaty teatralne dla dorosłych,
czyli
WODA NA MŁYN

EDYCJA I

Trwający od kwietnia do czerwca projekt teatralny polegał na zaproszeniu na scenę Teatru MŁYN dorosłych ludzi, którzy w życiu robią różne ciekawe rzeczy, ale… nie zajmują się teatrem. Pod opieką aktora i reżysera Bartosza Mazura grupa 12 osób z widzów zamieniła się w twórców – aktorów, scenarzystów, improwizatorów. W niespełna 3 miesiące, pracując ciężko i intensywnie, zrealizowali autorski spektakl, na bazie własnych pomysłów, obserwacji i doświadczeń.

SPLOTY to przenikające się ze sobą historie mieszkańców tej samej kamienicy. Krótkie fragmenty z życiorysów samotnej starej panny, dziewczyny zakochanej w żonatym facecie, czy nauczycielki polskiego, przeplatają się, jak w filmie, z kadrami z życia klatki schodowej, rozmowami na papierosie i komentarzami starego dozorcy. Wszystkie opowieści łączy ze sobą zacny teatralny rekwizyt, jakim jest… stół – mebel przy którym zazwyczaj spotykamy się, kłócimy, wyznajemy sobie miłość, lub milczymy. SPLOTY to warsztatowy spektakl, powstały drogą wspólnych improwizacji, dotyczący relacji międzyludzkich i tego co nas w nich dotyka i porusza.

Spektakl będzie można obejrzeć ponownie na scenie teatru MŁYN jesienią 2018r.

Występują: Paweł Kuhn, Michał Lewandowski, Marcin Laudan, Kalina Malesza, Małgorzata Gawrońska, Dominika Cierplikowska, Ewa Królak, Hanna Wąsowska, Daria Jabłońska, Katarzyna Sadurska, Agnieszka Podemska, Ania Herda; asystent reżysera: Anna Herda; scenariusz i reżyseria: Bartosz Mazur; konsultacja artystyczna i wsparcie: Natalia Fijewska-Zdanowska; zdjęcia: Przemysław Szatkowski;

sploty2
Projekt: Dominika Cierplikowska

 

 

GALERIA