MŁYŃSKIE KOŁO czyli zajęcia teatralne dla dzieci

WIDZOWIE NA SCENĘ!
REKRUTACJA 2020/2021 DO GRUPY TEATRALNEJ
DZIAŁAJĄCEJ PRZY TEATRZE MŁYN!

Ostatnie wolne miejsca!

————————————————————————————————————————————–

Wszystkie chętne dzieci w wieku 8-13 lat, które chcą spróbować swoich sił na scenie
zapraszamy do grupy teatralnej

MŁYŃSKIE KOŁO!

Kto może wziąć udział: każdy, kto chce się bawić w teatr, tworzyć wymyślać, występować;

Kiedy: od października 2020 do czerwca 2021; pracujemy w niedziele w godzinach 9:00-11:00; pierwsze zajęcia 11 października b.r.;

Gdzie: siedziba Teatru MŁYN – Scena Na Poddaszu SCEK, ul Jezuicka 4, Stare Miasto, Warszawa;

Ile to kosztuje: udział w zajęciach kosztuje 100 zł miesięcznie;

Jak się zapisać: na zgłoszenia czekamy  pod adresem: mlyn@fundacjamlyn.pl. Wszystkich chętnych zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną we wrześniu b.r.;

MŁYŃSKIE KOŁO to grupa twórczych dzieci, o przeróżnych temperamentach i pomysłach, pracująca pod opieką reżyserki i instruktorki Moniki Machalskiej. Grupa ma za sobą realizację dwóch spektakli autorskich, oraz bardzo ciepło przyjęte pokazy na scenie Teatru MŁYN. Obecnie grupa poszerza swój skład i czeka na nowych aktorów… Liczba miejsc ograniczona!!!

Grupa Teatralna MŁYŃSKIE KOŁO to 11 dzieci w wieku 8-12 lat pod opieką instruktorki Moniki Machalskiej. Grupa działa od października 2017r. W zeszłym roku zrealizowali spektakl “Czerwony Kapturek i strachy na lachy” według własnych pomysłów. Spektakl był pokazywany dzieciom z trzech szkół śródmiejskich wraz z warsztatami dla uczniów.

28.04 o godz. 12:00 zapraszamy na premierowy pokaz spektaklu WOJNA DOMOWA. Spektakl według autorskiego scenariusza, nawiązującego do znanego serialu, został oparty na improwizacjach i pomysłach samych uczestników. Opowiada o zabawnych, ale i trudnych sytuacjach z życia rodzinnego, o pokoleniowych konfliktach, o codziennych małych kryzysach, które urastają do rangi wielkich problemów. Z przymrużeniem oka ukazuje wszystko to, co wydarza się na co dzień pomiędzy dziećmi, rodzicami, dziadkami, rodzeństwem.

Scenariusz i reżyseria: Monika Machalska

Monika Machalska – instruktorka i reżyserka dziecięcych spektakli teatralnych, specjalistka z zakresu dramy i teatru autorskiego. Jest absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła kursy dramy I i II stopnia oraz teatralny „Teatr szkolny” I i II stopnia organizowany przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, a także kurs Instruktorów Teatralnych organizowany przez Ognisko Teatralne Teatru Ochoty, oraz kurs dla pedagogów Lekcja Teatru organizowany przez Teatr Polski w Warszawie. Twórca i organizator grupy teatralnej „Teatr z Drewnianej” w Zespole Szkół Nr 69 w Warszawie. Instruktor teatralny prowadzący od 2007 roku zajęcia teatralne w Szkole Podstawowej Nr 41 i Gimnazjum Nr 40 w Warszawie. Od 2012 roku współdziała z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Prowadzi warsztaty i kursy dla nauczycieli. Prowadziła zajęcia w ramach letnich warsztatów w Teatrze Ochoty, obecnie prowadzi grupę także w Teatrze Polskim w Warszawie.

GALERIA

Grupa Teatralna MŁYŃSKIE KOŁO
w sezonie 2017/18

W minionym sezonie udało nam się powołać do życia pierwszą dziecięca grupę teatralną, działająca na stałe przy teatrze MŁYN. Dziewiatka dzieci w wielu 8-12 lat dzieci pod opieką animatorki i reżyserki dziecięcych teatrów Moniki Machalskiej odbyła szereg warsztatów oraz zrealizowała spektakl “Czerwony Kapturek i strachy na lachy.

Spektakl był trzykrotnie prezentowany na deskach sceny Teatru MŁYN w czerwcu b.r. – dla widowni dorosłej, oraz dla rówieśników młodych aktorów. Spektakl obejrzało łącznie prawie 200 osób, rodziców, dziadków, a także uczniów trzech warszawskich szkół podstawowych.

CZERWONY KAPTUREK I STRACHY NA LACHY to autorski spektakl oparty o tekst W. Kołyszki, oraz pomysły i improwizacje uczestników zajęć. Czerwony Kapturek jest samotną i pełną lęków dziewczynką. Zapracowani i skupieni na sobie rodzice powoli przestają dostrzegać swoją córkę. Żeby zapomnieć o problemach Czerwony Kapturek gra w Minecraft’a i godzinami siedzi przy komputerze. Pewnego dnia dziewczynka musi sama iść do chorej Babci, która mieszka po drugiej stronie Puszczy Straszydeł, a wtedy staje oko w oko ze swoimi największymi lękami… Zabawna i pouczająca historia o rodzinie, strachu i sposobach radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Plakat MŁŃSKIE KOŁO
Plakat do spektaklu zrobiony samodzielnie przez jednego z uczestników zajęć

 

GALERIA