MŁYŃSKIE KOŁO czyli zajęcia teatralne dla dzieci

REKRUTACJA 2021/2022

Zapraszamy dzieci na scenę! Otwieramy rekrutację uzupełniającą na rok 2021/2022 do grupy MŁYŃSKIE KOŁO TEATRALNE działającej przy naszym teatrze pod okiem instruktorki Moniki Machalskiej.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 9-13 lat, które marzą o aktorstwie i realizacji własnego spektaklu, a może po prostu szukają swojej życiowej pasji, chciałyby spróbować swoich sił na scenie lub przełamać nieśmiałość. Słowem: dla każdego, kto tylko chce się bawić w teatr, tworzyć, wymyślać, występować.

Terminy i warunki zgłoszenia:
Zgłoszenia przyjmujemy do 25 września mailem na adres mlyn@fundacjamlyn.pl
Należy podać imię nazwisko, wiek, nr telefonu.

Zajęcia próbne:
25 września

Pierwsze zajęcia:
2 października

Płatności:
100 zł/miesiąc, czyli 900 zł/cały cykl zajęć

Gdzie:
Na scenie Teatru MŁYN – Scena Na poddaszu SCEK, Jezuicka 4, Stare Miasto.

Kontakt:
mlyn@fundacjamlyn.pl

Premiera spektaklu “HORRFON” na Scenie na Poddaszu stanowiła podsumowanie całorocznej pracy grupy MŁYŃSKIE KOŁO TEATRALNE w sezonie 2020/2021.

Dziecięco-młodzieżowa grupa działa od 2018 roku przy Teatrze MŁYN. W tym roku pracowali w wyjątkowo trudnych, pandemicznyc,h warunkach, a mimo tego pod okiem instruktorki Moniki Machalskiej wystawili spektakl.

Scenariusz jak zwykle celnie punktował słabostki młodzieży i dorosłych, czyli wszystkich nas z nosami wlepionymi w ekrany i z niewidzącym wzrokiem… Spektakl był wołaniem o prawdziwy, realny kontakt i wrażliwe spojrzenie! Dziękujemy za tę życiową lekcję.

fot. B. Zdanowski

GALERIA

Grupa Teatralna MŁYŃSKIE KOŁO to 11 dzieci w wieku 8-12 lat pod opieką instruktorki Moniki Machalskiej. Grupa działa od października 2017r. W zeszłym roku zrealizowali spektakl “Czerwony Kapturek i strachy na lachy” według własnych pomysłów. Spektakl był pokazywany dzieciom z trzech szkół śródmiejskich wraz z warsztatami dla uczniów.

28.04 o godz. 12:00 zapraszamy na premierowy pokaz spektaklu WOJNA DOMOWA. Spektakl według autorskiego scenariusza, nawiązującego do znanego serialu, został oparty na improwizacjach i pomysłach samych uczestników. Opowiada o zabawnych, ale i trudnych sytuacjach z życia rodzinnego, o pokoleniowych konfliktach, o codziennych małych kryzysach, które urastają do rangi wielkich problemów. Z przymrużeniem oka ukazuje wszystko to, co wydarza się na co dzień pomiędzy dziećmi, rodzicami, dziadkami, rodzeństwem.

Scenariusz i reżyseria: Monika Machalska

Monika Machalska – instruktorka i reżyserka dziecięcych spektakli teatralnych, specjalistka z zakresu dramy i teatru autorskiego. Jest absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła kursy dramy I i II stopnia oraz teatralny „Teatr szkolny” I i II stopnia organizowany przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, a także kurs Instruktorów Teatralnych organizowany przez Ognisko Teatralne Teatru Ochoty, oraz kurs dla pedagogów Lekcja Teatru organizowany przez Teatr Polski w Warszawie. Twórca i organizator grupy teatralnej „Teatr z Drewnianej” w Zespole Szkół Nr 69 w Warszawie. Instruktor teatralny prowadzący od 2007 roku zajęcia teatralne w Szkole Podstawowej Nr 41 i Gimnazjum Nr 40 w Warszawie. Od 2012 roku współdziała z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Prowadzi warsztaty i kursy dla nauczycieli. Prowadziła zajęcia w ramach letnich warsztatów w Teatrze Ochoty, obecnie prowadzi grupę także w Teatrze Polskim w Warszawie.

GALERIA

Grupa Teatralna MŁYŃSKIE KOŁO
w sezonie 2017/18

W minionym sezonie udało nam się powołać do życia pierwszą dziecięca grupę teatralną, działająca na stałe przy teatrze MŁYN. Dziewiatka dzieci w wielu 8-12 lat dzieci pod opieką animatorki i reżyserki dziecięcych teatrów Moniki Machalskiej odbyła szereg warsztatów oraz zrealizowała spektakl “Czerwony Kapturek i strachy na lachy.

Spektakl był trzykrotnie prezentowany na deskach sceny Teatru MŁYN w czerwcu b.r. – dla widowni dorosłej, oraz dla rówieśników młodych aktorów. Spektakl obejrzało łącznie prawie 200 osób, rodziców, dziadków, a także uczniów trzech warszawskich szkół podstawowych.

CZERWONY KAPTUREK I STRACHY NA LACHY to autorski spektakl oparty o tekst W. Kołyszki, oraz pomysły i improwizacje uczestników zajęć. Czerwony Kapturek jest samotną i pełną lęków dziewczynką. Zapracowani i skupieni na sobie rodzice powoli przestają dostrzegać swoją córkę. Żeby zapomnieć o problemach Czerwony Kapturek gra w Minecraft’a i godzinami siedzi przy komputerze. Pewnego dnia dziewczynka musi sama iść do chorej Babci, która mieszka po drugiej stronie Puszczy Straszydeł, a wtedy staje oko w oko ze swoimi największymi lękami… Zabawna i pouczająca historia o rodzinie, strachu i sposobach radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Plakat MŁŃSKIE KOŁO
Plakat do spektaklu zrobiony samodzielnie przez jednego z uczestników zajęć

 

GALERIA