SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY - 5.05 godz. 17:00

„SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY – spektakl dla zmęczonych rodziców” to projekt muzyczny z pogranicza teatru, kabaretu i stand-upu, adresowany do rodziców małych i większych dzieci. Jest to luźna opowieść o tej stronie życia rodzinnego, o której na co dzień nie rozmawiamy. Teksty piosenek zostały oparte na własnych doświadczeniach autorki oraz rozmowach z wieloma współczesnymi rodzicami.

Natalia Fijewska-Zdanowska – autorka tekstu:
Przedstawiana w dzisiejszych mediach rodzina, to kolorowy, ułożony obrazek – uśmiechnięte dzieci grzecznie siedzą przy stole, a wypoczęci rodzice uśmiechając się do siebie szykują śniadanie w ogromnej kuchni. Drażniąca rozbieżność tego obrazu, i innych podobnych, z codzienną rzeczywistością współczesnej rodziny jest dla wielu z nas – rodziców, powodem ciągłych frustracji, poczucia gorszości, zmęczenia i zniechęcenia. Spektakl SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY (specjalnie odnoszący się do dekadenckiego hasła rockendrollowców “sex, drugs and rock’n’roll”) nie będzie owijaniem w bawełnę, ale nazwaniem wprost rodzicielskiej codzienności. Żywe, realne, rodzinne historie zamknięte w 13 piosenkach – buntowniczych, bezkompromisowych, satyrycznych, niepozbawionych muzycznych odniesień i humoru.

Podczas pokazów będą odbywać się warsztaty dla dzieci prowadzone przez doświadczoną animatorkę Justynę Szatkowską, tak aby rodzice mogli zostawić swoje pociechy i spokojnie obejrzeć spektakl – tylko dla dorosłych.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca na warsztaty!

REALIZATORZY:

Tekst: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Muzyka: Filip Dreger
Wykonanie/wokal: Agata Fijewska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Jarosław Boberek
Akompaniament i aranżacje: Mikołaj Tabako, Igor Przebindowski
Choreografia: Bartosz Figurski
Produkcja: Aleksandra Śliwińska
Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN
dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy
Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Premiera: 7 kwietnia 2018

Patroni medialni:

RDC

Teraz Teatr

Irka

Kulturalnie

Rodzic w mieście

Moder woman

MumMe

Niedoskonała Mama

superTATAtv

Tata w pracy

W ciągu szybko mijającej godziny Jarosław Boberek, dwie siostry Fijewskie (Agata i Zuzanna) oraz Mikołaj Tabako przy akompaniamencie Igora Przebindowskiego raczą nas doskonałym spektaklem na temat rodzicielstwa. Teksty autorstwa Natalii Fijewskiej zachwycają doskonałym rytmem i doborem słów, które razem tworzą harmonijną mieszankę wpadającą w ucho. Doskonała gra i świetny wokal Agaty Fijewskiej wybija się na pierwszy plan, ale tym, co zostawia widza z szerokim uśmiechem na twarzy, jest treść perfekcyjnie oddająca rzeczywistość.

„Seks, rosół i pieluchy”, Paulina Piziorska, Z Cyklu, 11.04.2018

Spektakl zabiera widza w podróż przez wszystkie etapy rodzicielstwa. (…) Jest to cenna życiowa lekcja podchodzenia z dystansem i humorem do codzienności – bo co innego nam, rodzicom, zostało? Jedynie humor. Tylko on nas uratuje. Dlatego ja na spektaklu ubawiłam się tak, jak chyba na żadnej dotąd komedii. A dłuuugie owacje, na stojąco, świadczą tylko o tym, że twórcy świetnie wyczuli klimat. Bo w gruncie rzeczy, choć bywa ciężko, to – i takie jest clou sztuki – nie zamieniłabym się z nikim!

„Seks, rosół i pieluchy – spektakl dla zmęczonych rodziców”, Marta Brzezińska-Waleszczyk, Aleteia, 12.04.2018

(…) zachwyca prostota i oryginalność tego, co możemy oglądać na scenie. W bardzo skromnej przestrzeni każdy detal, każdy ruch jest istotny, aby widz nie miał poczucia, że ktoś nie wie, co ze sobą zrobić, że jedynie stoi i coś nuci półgębkiem. W “Seks, rosół i pieluchy” wszystko sprawia wrażenie lekkości, zabawy, ale jest dobrze dopracowane – nawet siedzący za klawiszami Igor Przebindowski angażowany w niektóre scenki.
(…) Fajnie jest się zobaczyć trochę niczym w lustrze w kolejnych odsłonach rodzicielstwa. Radościach, wściekłości na otoczenienie, zmęczeniu, niewyspaniu, fascynacji i niewiarygodnemu szczęściu, przeplatanym z kryzysami.

„Seks, rosół i pieluchy, czyli o rodzicach, ale nie tylko dla rodziców”, Robert Frączek, Notatnik Kulturalny, 26.04.2018

Plakat

Z TEATRU DO POKOJU
czyli warsztat cyrkowo-plastyczny,
który możesz powtórzyć w swoim pokoju

Żeby rodzice mogli spokojnie obejrzeć spektakl, dzieci w wieku 4-10 lat mogą wziąć udział w równoległych warsztatach. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca!!!

Wypełniona codziennymi sprzętami przestrzeń teatralna posłuży nam do zainspirowania dzieci do samodzielnej organizacji kreatywnych działań w dziecięcym pokoju, który można… odkryć na nowo. Chcemy pokazać, że łóżko, kanapa czy zwykłe pudełka świetnie nadają się do przeżycia niesamowitych przygód. Wystarczy tylko odrobina pomysłowości i fantazji, by świetnie się bawić! A w tym czasie rodzice mają chwilę dla siebie 😉

Będziemy działać dwutorowo: twórczo w zabawach plastycznych i aktywnie w zabawach cyrkowych.

Zajęcia poprowadzi doświadczona animatorka Justyna Szatkowska, autorka różnotematycznych warsztatów, związana z MŁYNKIEM – Miejscem kombinacji twórczych, prowadzonym przez Fundację Artystyczną MŁYN.

UWAGA! Zapisy na warsztaty przyjmujemy wyłącznie mailowo: projekty@fundacjamlyn.pl Liczba miejsc ograniczona!

W przypadku rezygnacji z warsztatów, bardzo prosimy o odwołanie uczestnictwa dziecka. W dniach 7-8.03 udział dziecka w warsztatach jest w cenie biletu (po wcześniejszej rezerwacji miejsca). Od 28.04 koszt to 5 zł/dziecko (płatne w kasie teatru przed spektaklem).

Justyna Szatkowska – absolwentka pedagogiki społecznej i opiekuńczo- wychowawczej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2007 roku pracuje jako wychowawca w montessoriańskim przedszkolu „Artystyczny Kącik” oraz prowadzi zajęcia cyrkowe. Ukończyła kurs z pedagogiki cyrku i z „Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne” I stopnia, uprawniający do prowadzenia zajęć. Przez dwa lata uczęszczała na zajęcia do szkoły cyrkowej, a wcześniej brała udział w zajęciach cyrkowych w Ognisku „Stara Prochownia”. Zdobyła Certyfikat „Szkoły Rodziców i Wychowawców” z metody komunikacyjnej „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Współpracowała z Fundacją „Bullerbyn” wspierającą dorosłych w budowaniu relacji z dzieckiem, opartej na szacunku i zaufaniu. Autorka i realizatorka cyklu zajęć cyrkowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Projekt realizowany był w kilku placówkach edukacyjnych (m.in. Szkole Podstawowej Montessori im. Św. Urszuli Ledóchowskiej, w Przedszkolu „Słonecznik”, klubiku „Uliczka Kwiatowa”), natomiast w 2013 roku został zrealizowany w dwóch warszawskich Szkołach Podstawowych. Prowadziła także cykl zajęć cyrkowych podczas akcji „Lato w mieście” i „Zima w mieście”. Od 2014 roku z ramienia Fundacji Artystycznej MŁYN realizuje zajęcia teatralne, treatralno-kulinarne, cyrkowe i konstruktorskie w przedszkolach publicznych. Prywatnie mama trójki dzieci.

REGULAMIN WARSZTATU DLA DZIECI
Z TEATRU DO POKOJU

1. Warsztat dla dzieci Z TEATRU DO POKOJU będzie realizowany podczas spektaklu SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY w siedzibie Teatru MŁYN (SCEK, ul. Jeuicka 4), począwszy od dnia premiery 7.04.
2. Warsztat skierowany jest do dzieci w wieku 4-10 lat.
3. Niezbędne jest mailowe zapisanie dziecka pod adresem: projekty@fundacjamlyn.pl. Maksymalna liczba dzieci w grupie to 12 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
4. Zapisane dzieci przyprowadzane są przez rodziców 15 min. przed rozpoczęciem spektaklu.
5. W warsztacie uczestniczą same dzieci, bez rodziców.
6. Osoba prowadząca warsztat nie podejmuje się opieki na dzieckiem, które ma duże trudności adaptacyjne i nie wyraża chęci udziału w warsztacie.
7. Rodzic jest zobowiązany do podania swojego numeru telefonu przed rozpoczęciem warsztatu.
8. Rodzic ogląda spektakl na widowni. W przypadku nietypowej sytuacji dotyczącej dziecka zostanie powiadomiony SMS-em i poproszony o przyjście do sali, w której odbywa się warsztat.
9. Rodzic odbiera dziecko z warsztatu bezpośrednio po zakończeniu spektaklu.
10. Osoba prowadząca warsztat nie podaje dzieciom leków.

GALERIA

Skip to content