SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY

„SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY – spektakl dla zmęczonych rodziców” to projekt muzyczny z pogranicza teatru, kabaretu i stand-upu, adresowany do rodziców małych i większych dzieci. Jest to luźna opowieść o tej stronie życia rodzinnego, o której na co dzień nie rozmawiamy. Teksty piosenek zostały oparte na własnych doświadczeniach autorki oraz rozmowach z wieloma współczesnymi rodzicami.

Natalia Fijewska-Zdanowska – autorka tekstu:
Przedstawiana w dzisiejszych mediach rodzina, to kolorowy, ułożony obrazek – uśmiechnięte dzieci grzecznie siedzą przy stole, a wypoczęci rodzice uśmiechając się do siebie szykują śniadanie w ogromnej kuchni. Drażniąca rozbieżność tego obrazu, i innych podobnych, z codzienną rzeczywistością współczesnej rodziny jest dla wielu z nas – rodziców, powodem ciągłych frustracji, poczucia gorszości, zmęczenia i zniechęcenia. Spektakl SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY (specjalnie odnoszący się do dekadenckiego hasła rockendrollowców “sex, drugs and rock’n’roll”) nie będzie owijaniem w bawełnę, ale nazwaniem wprost rodzicielskiej codzienności. Żywe, realne, rodzinne historie zamknięte w 13 piosenkach – buntowniczych, bezkompromisowych, satyrycznych, niepozbawionych muzycznych odniesień i humoru.

Podczas pokazów będą odbywać się warsztaty dla dzieci prowadzone przez doświadczoną animatorkę Justynę Szatkowską, tak aby rodzice mogli zostawić swoje pociechy i spokojnie obejrzeć spektakl – tylko dla dorosłych.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca na warsztaty!

REALIZATORZY:

Tekst: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Muzyka: Filip Dreger
Wykonanie/wokal: Agata Fijewska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Jarosław Boberek
Akompaniament i aranżacje: Mikołaj Tabako, Igor Przebindowski
Choreografia: Bartosz Figurski
Produkcja: Aleksandra Śliwińska
Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN
dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy
Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Premiera: 7 kwietnia 2018

Plakat

Z TEATRU DO POKOJU
czyli warsztat cyrkowo-plastyczny,
który możesz powtórzyć w swoim pokoju

Żeby rodzice mogli spokojnie obejrzeć spektakl, dzieci w wieku 4-10 lat mogą wziąć udział w równoległych warsztatach. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca!!!

Wypełniona codziennymi sprzętami przestrzeń teatralna posłuży nam do zainspirowania dzieci do samodzielnej organizacji kreatywnych działań w dziecięcym pokoju, który można… odkryć na nowo. Chcemy pokazać, że łóżko, kanapa czy zwykłe pudełka świetnie nadają się do przeżycia niesamowitych przygód. Wystarczy tylko odrobina pomysłowości i fantazji, by świetnie się bawić! A w tym czasie rodzice mają chwilę dla siebie ;)

Będziemy działać dwutorowo: twórczo w zabawach plastycznych i aktywnie w zabawach cyrkowych.

Zajęcia poprowadzi doświadczona animatorka Justyna Szatkowska, autorka różnotematycznych warsztatów, związana z MŁYNKIEM – Miejscem kombinacji twórczych, prowadzonym przez Fundację Artystyczną MŁYN.

UWAGA! Zapisy na warsztaty przyjmujemy wyłącznie mailowo: projekty@fundacjamlyn.pl Liczba miejsc ograniczona!

W przypadku rezygnacji z warsztatów, bardzo prosimy o odwołanie uczestnictwa dziecka. W dniach 7-8.03 udział dziecka w warsztatach jest w cenie biletu (po wcześniejszej rezerwacji miejsca). Od 28.04 koszt to 5 zł/dziecko (płatne w kasie teatru przed spektaklem).

Justyna Szatkowska – absolwentka pedagogiki społecznej i opiekuńczo- wychowawczej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2007 roku pracuje jako wychowawca w montessoriańskim przedszkolu „Artystyczny Kącik” oraz prowadzi zajęcia cyrkowe. Ukończyła kurs z pedagogiki cyrku i z „Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne” I stopnia, uprawniający do prowadzenia zajęć. Przez dwa lata uczęszczała na zajęcia do szkoły cyrkowej, a wcześniej brała udział w zajęciach cyrkowych w Ognisku „Stara Prochownia”. Zdobyła Certyfikat „Szkoły Rodziców i Wychowawców” z metody komunikacyjnej „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Współpracowała z Fundacją „Bullerbyn” wspierającą dorosłych w budowaniu relacji z dzieckiem, opartej na szacunku i zaufaniu. Autorka i realizatorka cyklu zajęć cyrkowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Projekt realizowany był w kilku placówkach edukacyjnych (m.in. Szkole Podstawowej Montessori im. Św. Urszuli Ledóchowskiej, w Przedszkolu „Słonecznik”, klubiku „Uliczka Kwiatowa”), natomiast w 2013 roku został zrealizowany w dwóch warszawskich Szkołach Podstawowych. Prowadziła także cykl zajęć cyrkowych podczas akcji „Lato w mieście” i „Zima w mieście”. Od 2014 roku z ramienia Fundacji Artystycznej MŁYN realizuje zajęcia teatralne, treatralno-kulinarne, cyrkowe i konstruktorskie w przedszkolach publicznych. Prywatnie mama trójki dzieci.


GALERIA