Słowotoki

slowotoki
SŁOWOtoki (obsesje, popędy, kompulsje) – to cykl utworów muzycznych w stylu new jazz, z elementami muzyki dubstep, house oraz drum and bass. Ich bohaterami są słowa. Kliknięcie, aplikacja, depresja, kompulsja, life-coach, slow food… i wiele innych – słowa nowoczesne, zapożyczone i spolszczone. Ale pod warstwą słów, kryje się człowiek. Rozdygotany, nerwowy, skoncentrowany na własnej cielesności, konfrontujący się z przemijaniem, łapczywie poszukujący kontaktu. SŁOWOtoki to muzyczna refleksja nad dzisiejszym, zmieniającym się językiem, który w sposób nieunikniony wyznacza naszą współczesną świadomość.

WYSTĘPUJĄ:

Agata Fijewska & Mikołaj Tabako_DSC2466_kadr

MUZYKA: Filip Dreger
TEKSTY: Natalia Fijewska-Zdanowska
MIKS I MASTERING – Alik Dziki

PREMIERA:
12 maja 2016 r., godzina 19:30, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
koncert w ramach akcji SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE

Projekt powstał w ramach akcji:
Logo_slowo_aktor_spotkanie_zielen-01

LOGO_biale_finansowanie


agata
Agata Fijewska – aktorka, wokalistka, psycholog. Laureatka nagród aktorskich i wokalnych na przeglądach i festiwalach piosenki. Zagrała między innymi w spektaklu „Różowa skarpetka” (2006), który otrzymał szereg nagród, granym w Teatrze Stara Prochownia w ramach Sceny OFF Teatru Konsekwentnego, a także w
spektaklu „Siostry” (2008) zrealizowanym we współpracy z Teatrem na Woli w Warszawie, monodramie muzycznym „Piąta rano” (2009) w Teatrze Staromiejskim, który otrzymał GRAND PRIX Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie. Inne spektakle Teatru MŁYN: „Niunia” (2012), „Draka” (2013), “Naga Praga” (2014) oraz “Artysta” (2015). Wokalistka zespołu Nocny SuperSam, który wydał album „Plac zabaw”, oraz epkę „Bez końca początki”.

FB_IMG_1460028987325
Mikołaj Tabako – muzyk-trębacz, performer, producent muzyczny. Współpracuje m.in. z zespołami: The Bartenders, Ziggie Piggie UpBeat Quartet, Stc Tabako, Prataouro oraz z artystami:  HempGru, Habakuk, Jacek Kleyff czy Marika. Współtworzył spektakl, w reżyserii Anny Seniuk, oparty na piosenkach z Akademii Pana Kleksa. Współrealizator płyty dla dzieci pt. „Misiowe piosenki” (nakład 64 tys. egzemplarzy). W swoim dorobku ma kilkadziesiąt realizacji związanych z kompozycją i produkcją muzyki reklamowej. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, których temat obejmuje ogólny rozwój muzyczny.

filip-dreger2
Filip Dreger – z wykształcenia filolog polski i pianista po średniej szkole muzycznej. Pracuje zawodowo jako programista i konsultant specjalizujący się w Javie, głównie w dziedzinie aplikacji webowych i mobilnych. Od czasu pierwszego wysłuchania musicalu “Cats” Andrew Lloyda Webbera w 1994 jego namiętnością są współczesne musicale sceniczne. Autor muzyki do setek piosenek i szkiców musicalowych, z których zdecydowana większość pozostała w szufladzie, a kilka doczekało się amatorskich lub półprofesjonalnych prezentacji. Z Teatrem Młyn współpracował już przy spektaklach „Gabinet” i „Facet mojej żony”.

nat
Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyser i dramaturg. Jest magistrem filozofii UW. Powołała do życia i prowadzi wraz z siostrami własną, autorską scenę niezależną Teatr MŁYN. Stypendystka MKiDN w 2007r., oraz stypendystka PISF w 2014r. Realizuje kameralne spektakle autorskie, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość: monodram „Głuchoniemoc” (2004) „Różowa skarpetka”(2006), „De-naturat”(2007), „Siostry”(2008), „Piąta rano”(2009), „Gabinet”(2010), „Facet mojej żony” 2011), „Niunia”(2012), “Draka”(2013), „Naga Praga”(2014). Spektakle są wystawiane na Scenie Staromiejskiej SCEK, były także grane gościnnie miedzy innymi w warszawskim Teatrze Powszechnym, Teatrze Polskim, Teatrze Ochoty.

alik

Alik Dziki – wykładowca ARD i PJATK (Percepcja dźwięku, Dźwięk na planie filmowym i telewizyjnym, Nagłośnienie, etc). Muzyk, artysta sceniczny(muzyk zespołów : Kultura, Izrael, Armia, Zgoda, Wild A.D., Global Tribe i inne, kompozytor, aranżer, realizator i reżyser dźwięku zarówno live, w studio oraz na planie filmowym i tv, producent, menadżer produkcji, projektant instalacji systemów nagłośnieniowych. Pracował przy studyjnych i koncertowych produkcjach dźwiękowych (Róbrege, Jarocin, FAMA, etc.), realizacji wielu koncertów i sesji nagraniowych. Tworzył i synchronizował dźwięk do videoklipów, reklam, filmów animowanych.


29 października 2017, godzina 19:00, SCEK, Scena na Poddaszu III p., ul. Jezuicka 4

30 sierpnia 2016, godzina 20:00, DZiK, ul. Belwederska 44 a

14 sierpnia 2016, godzina 20:00, Znośna Lekkość Bytu, ul. Lubelska 30/32

1 lipca 2016, godzina 20:00, Klubokawiarnia Życie jest fajne, ul. Grójecka 68

12 maja 2016, godzina 19:30, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
koncert w ramach akcji SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE

 

Plakat_01


GALERIA

Skip to content