MŁYŃSKIE KOŁO TEATRALNE

Warszawski Teatr MŁYN

zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat do udziału w projekcie

MŁYŃSKIE KOŁO TEATRALNE

zostało kilka ostatnich miejsc

Dla kogo?

Dla dzieci w wieku 8-12 lat – dla wszystkich tych, którzy lubią wymyślać, bawić się w teatr, odgrywać role; dla tych odważnych i tych nieśmiałych; a przede wszystkim dla tych, którzy chcą współpracować w zespole, wspólnie rozmawiać na poważne i niepoważne tematy, wspólne wygłupiać się i wspólnie tworzyć;

Gdzie?

Na warszawskiej Starówce, w siedzibie Teatru MŁYN, czyli kameralnej, profesjonalnej Scenie Na Poddaszu, na III piętrze kamienicy przy Jezuickiej 4 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Na tej samej scenie, na której wieczorami grają aktorzy związani z Teatrem MŁYN – Marek Siudym, Krzysztof Kiersznowski, Joanna Żółkowska, czy Paulina Holtz, a także wielu innych artystów.

Co będziemy robić?

Grupa będzie pracować od października do czerwca pod opieką instruktorki i reżyserki teatrów dziecięcych – Moniki Machalskiej. Zespół rozpocznie od integracji, twórczego myślenia, poznawania się i nawiązywania przyjaźni. Następnie zacznie pracować nad spektaklem autorskim pod tytułem “Jacy jesteśmy?” o tożsamości najmłodszego pokolenia warszawiaków oraz ich widzeniu świata dorosłych. Praca artystyczna będzie jednocześnie poszukiwaniem odpowiedzi na pytania o środowisko, potrzeby, tęsknoty i marzenia uczestników projektu. Realizacji spektaklu będzie przyświecać idea teatru autorskiego, stawiającego uczestników w roli twórców własnego teatru – głównym założeniem jest kreatywna praca nad wspólnym spektaklem od koncepcji, przez napisania scenariusza, aż po aktorskie przygotowanie ról. Na zakończenie projektu każdy spektakl będzie kilkukrotnie prezentowany na scenie Teatru MŁYN – dla rodziców, dla rówieśników, dla otwartej widowni. Pokazy będą prowadzone przez profesjonalną obsługę techniczną.

Ile to będzie kosztować?

80 zł miesięcznie za dziecko – od listopada do czerwca. W październiku płacimy 50 zł.

Jak często będziemy się spotykać?

Próby będą się odbywały w każdą sobotę od połowy października w godzinach 9:00-11:00.

 


Kto poprowadzi grupę?

Monika Machalska – instruktorka i reżyserka dziecięcych spektakli teatralnych, specjalistka z zakresu dramy i teatru autorskiego.

Jest absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła kursy dramy I i II stopnia oraz teatralny „Teatr szkolny” I i II stopnia organizowany przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, a także kurs Instruktorów Teatralnych organizowany przez Ognisko Teatralne Teatru Ochoty, oraz kurs dla pedagogów Lekcja Teatru organizowany przez Teatr Polski w Warszawie.

Twórca i organizator grupy teatralnej „Teatr z Drewnianej” w Zespole Szkół Nr 69 w Warszawie. Instruktor teatralny prowadzący od 2007 roku zajęcia teatralne w Szkole Podstawowej Nr 41 i Gimnazjum Nr 40 w Warszawie. W 2009 grupa Teatr z Drewnianej funkcjonowała w ramach projektu „Teatr i edukacja – budowanie równych szans w dostępie do kultury i działań twórczych oraz tolerancji”, który został zgłoszony do nagrody m.st Warszawy na najlepszy projekt roku z zakresu edukacji teatralnej. W trakcie swojej działalności grupa teatralna Teatr z Drewnianej odniosła szereg sukcesów w konkursach śródmiejskich, stołecznych i ogólnopolskich przeglądach np.: Jesienne Konfrontacje Teatralne „Melpomena w szkolnej ławie”, konkurs Małych Form Teatralnych w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów „Uwierz w siebie i pokaż co potrafisz”, Ogólnopolski Przegląd Autorskich Prezentacji Scenicznych Dzieci i Młodzieży „Naświetlarnia”, Warszawski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży I TAKI I OWAKI. Od 2012 roku współdziała z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Prowadzi warsztaty i kursy dla nauczycieli o wykorzystaniu technik dramowych i teatralnych w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prowadziła zajęcia w ramach letnich warsztatów w Teatrze Ochoty, obecnie prowadzi grupę także w Teatrze Polskim w Warszawie.

Wsparciem grupy będą służyć:

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyser, dramaturg, instruktor teatralny z 18-letnim doświadczeniem pracy teatralnej z różnymi grupami wiekowymi, autorka programu kursu dla Instruktorów Teatralnych w Teatrze Ochoty i współautorka programu kursu dla nauczycieli Lekcja Teatru w Teatrze Polskim, superwizor instruktorów teatralnych. Współzałożycielka Fundacji Artystycznej MŁYN.

Agata Fijewska – aktorka, wokalistka, instruktor teatralny, trener, psycholog, od 10 lat realizuje zajęcia i szkolenia rozwoju osobistego i twórczego dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z Towarzystwem Pomocy Młodzieży, Teatrem Ochoty, Ośrodkiem Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Współzałożycielka Fundacji Artystycznej MŁYN.

Jakie mamy doświadczenie?

Fundacja Artystyczna MŁYN, istnieje od 10 lat, realizując działania teatralne i artystyczno-edukacyjne – począwszy od prowadzenia własnej sceny dla dorosłych widzów (Teatr MŁYN), przez zajęcia dla dzieci i młodzieży, aż do kształcenia kadry z zakresu edukacji kulturalnej, a także działalność wspierającą początkujących dramaturgów oraz niezależne grupy teatralne. Od 2007 r. zrealizowaliśmy prawie 100 projektów we współpracy z różnymi biurami Urzędu Miasta St. Warszawy. Sednem naszych działań jest teatr autorski – zarówno w kontekście profesjonalnego teatru repertuarowego, jak i w kontekście pracy z amatorami, którzy w naszych działaniach zawsze stawiani są w roli twórców, niezależnie od wieku, czy wiedzy. Jesteśmy organizacją rodzinną – założoną przez siostry /Zuzanna, Natalia i Agata Fijewskie/, a nasze działania mają wymiar nie tylko artystyczny, ale także społeczny. Tworzymy teatr ‘bliski’, ‘relacyjny’, społecznie zaangażowany, nasze projekty artystyczne odnoszą się do współczesnej rzeczywistości oraz koncentrują się wokół osobistego rozwoju zarówno twórców jak i odbiorców. Mamy także ogromne doświadczenie w edukacji kulturalnej. W ramach Fundacji Artystycznej MŁYN prowadzimy dział dziecięcy MŁYNEK z zajęciami dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Z naszych zajęć teatralnych, kulinarnych, twórczych, a także wydarzeń artystycznych dla najmłodszych w ramach projektów współfinansowanych przez Miasto, przez ostatnie 10 lat korzystały dzieci z kilkudziesięciu przedszkoli publicznych. W ubiegłych latach w ramach Fundacji Artystycznej MŁYN organizowaliśmy także warsztaty twórcze dla szkół, zajęcia teatralne dla dzieci w warszawskich podstawówkach, zajęcia filozoficzne dla dzieci, a także współorganizowaliśmy warsztaty dla instruktorów prowadzących kółka teatralne.


Jak się zapisać i na czym polega rekrutacja?

Zgłoszenia zakończone

informacje:

mlyn@fundacjamlyn.pl

tel. 798 597 839

www.mlyn.org

 

Skip to content