MY, LUDZIE PANDEMICZNI

Po dwóch latach temat pandemii domaga się wreszcie artystycznej analizy.

Jak pandemia zmieniła nasze ciała? Jak wpłynęła na bliższe i dalsze relacje? Jak na codzienne rytuały, przyzwyczajenia, język, duchowość, moralność? Jak wraz z kolejnymi falami ewaluowało nasze podejście do medialnych doniesień i rządowych obostrzeń?

Teatr JESZCZE stawia te i inne pytania w spektaklu „My, ludzie pandemiczni” w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Scenariusz i dramaturgia powstawały na bazie indywidualnych doświadczeń, obserwacji i emocji członków grupy, zawiązanej podczas warsztatów w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Teatr JESZCZE tworzy szesnastu nauczycieli warszawskich szkół.

Natalia Fijewska-Zdanowska o pracy z grupą:

Pandemia jest obecnie tematem naszej wspólnej, społecznej traumy – traumy świeżej i wciąż bolesnej, nieprzerobionej, pozostającej w naszych ciałach i umysłach. To rodzaj doświadczenia, które trudno rozpatrywać tylko z jednej, osobistej perspektywy. Trudno też o obiektywne spojrzenie, bo każdy z nas doświadczał tej traumy na swój sposób.

Praca teatralna metodą teatru autorskiego polega na wzajemnej inspiracji i wymianie w obrębie całej grupy, do której każdy wnosi swoją perspektywę, swój kawałek opowieści. Z tych elementów ma szansę powstać artystyczna całość, w ramach której dorośli ludzie, w różnym wieku i z różnym bagażem życiowych doświadczeń, godzą się być współtwórcami dzieła, a nie tylko aktorami, odgrywającymi napisane uprzednio role.

Dla mnie osobiście, jako reżysera i dramaturga, jest to niezwykle ciekawy i inspirujący proces, który daje wyjątkową możliwość stworzenia czegoś w rodzaju intersubiektywnego obrazu. To teatr wspólnotowy, bazujący na naturalnym potencjale każdego z uczestników procesu, teatr sprawiający, że możemy patrzeć jednocześnie z wielu stron na tę samą rzeczywistość.

Uwaga, spektakl grany gościnnie w Starej Prochowni, ul. Boleść 2, SCEK.

WSTĘP WOLNY po uprzedniej rezerwacji  miejsc.

Dostępne terminy znajdują się w repertuarze.

REALIZATORZY:

Występują:
TEATR JESZCZE
Anna Jarczak
Joanna Karpińska
Iwona Kowalczyk
Anna Leoniak
Agata Mandziewska
Krystyna Mazurek
Iwona Młynarczyk
Małgorzata Pacocha
Joanna Pietraszek
Ludmila Pietrus
Izabela Redlińska-Tuz
Małgorzata Sasimowska
Arkadiusz Stawski
Aleksandra Śledź
Karolina Zielińska
Beata Zuziak

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka: Mikołaj Tabako
Asystent reżysera: Zosia Bardzińska
Koordynacja projektu: Beata Zuziak
Produkcja: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń
Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN

NASI PARTNERZY

GALERIA

Skip to content