Otwarcie Sceny na Poddaszu

Teatr MŁYN zaprasza serdecznie na otwarcie
SCENY NA PODDASZU
– nowej siedziby spektakli Teatru MŁYN.

Zaczynamy koncertem zespołu
Nocny SuperSam
który odbędzie się 11 marca 2017 r. o godzinie 19:00.
W programie także inauguracyjne niespodzianki!

Miejsce: STOŁECZNE CENTRUM EDUKACJI KULTURALNEJ
Jezuicka 4, Warszawa, Stare Miasto, III piętro

Dysponujemy limitowaną pulą biletów w cenie ❗20 zł❗, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

REZERWACJE:
rezerwacje@fundacjamlyn.pl
519 672 356

***
Teatr MŁYN to niezależna scena autorska, założona w 2007 r. przez Siostry Fijewskie. Realizuje kameralne spektakle autorskie według tekstów i w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Małoobsadowe przedstawienia w nurcie muzycznym, lub psychologicznym przyciągają warszawskich widzów, mają swoją stylistykę i profil. Dzięki wsparciu Miasta St. Warszawa z rodzinnego projektu, Teatr MŁYN stał się rozpoznawalną sceną niezależną, współpracującą z aktorami warszawskich scen, takimi jak: Joanna Żółkowska, Krzysztof Kiersznowski, Sławomir Pacek, Marek Siudym, Paulina Holtz, Jarosław Boberek i innymi.
I oto po prawie 10 latach spektakle Teatru MŁYN trafiają na kameralną Scenę Na Poddaszu staromiejskiej kamienicy przy Jezuickiej 4, należącej do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej. Nowo wyremontowana, magiczna przestrzeń, z widownią na 60 miejsc ma swoją tradycję i niepowtarzalny klimat. Po latach grania gościnnie na Scenie Staromiejskiej, a także sporadycznie na innych scenach warszawskich Teatr MŁYN, jakby dobijał do brzegu. Oto wymarzony ląd – scena, na której aktor i widz są blisko, na wyciągnięcie ręki. Scena, z widokiem na Wisłę. Scena, na której jest szansa na intymność, realny dialog, zatrzymanie czasu. I studyjny, wrażliwy, oparty na szczególe – teatr kameralny.
Zapraszamy gorąco! Tych, którzy nie widzieli i tych, którzy dobrze znają nasze spektakle. Zobaczcie je w nowej odsłonie – na Scenie na Poddaszu!
A w 2017 przed nami w repertuarze Teatru MŁYN: CÓRKA, (MASKA)RADA GMINY, FACET MOJEJ ŻONY, DRAKA, ARTYSTA, GABINET i NAGA PRAGA, a także koncerty, wydarzenia okołoteatralne i scena impresaryjna!

***
Nocny SuperSam to projekt muzyczny oscylujący wokół tematyki miejskiego życia oraz relacji międzyludzkich. Opisuje życie współczesnych dwudziesto-trzydziestoparolatków – zagonionych, przytłoczonych obowiązkami, pracujących bez etatów..
Ten projekt to połączenie tekstów reżyserki Teatru MŁYN Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, kompozycji muzycznych Wawrzyńca Dąbrowskiego ( Letters From Silence, Frozen Lakes i Henry David’s GUN ) oraz śpiewu AgatyFijewskiej (aktorka, znana z takich spektakli jak “Piąta rano”,”Niunia” czy “Draka”), przy wsparciu muzyków Macieja Rozwadowskiego (instrumenty perkusyjne) i Rafała Trzcińskiego (bas).

“[…] żonglują rozmaitymi stylami i gatunkami, aby czasem grając na serio, czasem balansując na granicy pastiszy tworzyć świetne, wpadające w ucho piosenki zawieszone gdzieś pomiędzy popową klasyką a hipsterską alternatywą.”
Robert Sankowski
dziennikarz muzyczny Gazety Wyborczej
Skip to content