WODA NA MŁYN czyli zajęcia teatralne dla dorosłych

WODA NA MŁYN to grupa dorosłych ludzi, którzy w życiu robią różne ciekawe rzeczy, ale… nie zajmują się teatrem. Pod opieką aktora i reżysera Bartosza Mazura grupa w zeszłym roku z widzów zamieniła się w twórców – aktorów, scenarzystów, improwizatorów. W niespełna trzy miesiące, pracując ciężko i intensywnie, zrealizowali autorski spektakl “Sploty”, na bazie własnych pomysłów, obserwacji i doświadczeń. Spektakl był kilkukrotnie pokazywany na scenie Teatru MŁYN dla naszej publiczności i spotkał się z niezwykle entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem.

Obecnie grupa pracuje nad kolejnym spektaklem – INDUKCJA, którego pokazy odbędą się w dniach 9 marca o godz. 19:00 (premiera), 10 marca o godz. 19:00 – pokaz popremierowy. Na oba pokazy wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji pod adresem: rezerwacje@fundacjamlyn.pl.

INDUKCJA – to nietypowy, metaforyczny spektakl, którego scenariusz powstał w drodze improwizacji grupy i pomysłów reżysera Bartosza Mazura. Oto dziewięć kobiet bawi się wspólnie na zaplanowanej wcześniej „babskiej” imprezie. Z czasem dowiadujemy się, że w pobliżu znaleziono ciało mężczyzny. Kim była ofiara, która rozmawiała z jedną z uczestniczek kobiecego spotkania? Czy w ogóle to spotkanie mogło mieć wpływ na bieg zdarzeń? Gdzie prowadzą domysły i poszlaki? Czy nasz mózg jest doskonałym urządzeniem rejestrującym? Kto lub co potrafi nas wyprowadzić na manowce, wyostrzyć lub rozmyć optykę? Spektakl zadaje pytania o nasze motywy i relacje, a także wpływ, jaki wywierają na nas inni. Stawia także pod znakiem zapytania obiektywną wizję rzeczywistości, skłaniając do refleksji nad różnymi perspektywami widzenia tej samej historii.

REALIZATORZY:

Występują: Anna Herda, Małgorzata Gawrońska, Joanna Komuda, Ewa Królak, Kalina Malesza,  Magdalena Mickiewicz, Agnieszka Podemska, Katarzyna Sadurska, Aleksandra Wołonciej

ZAPRASZAMY!

GALERIA

Warsztaty teatralne dla dorosłych,
czyli
WODA NA MŁYN

EDYCJA I

Trwający od kwietnia do czerwca projekt teatralny polegał na zaproszeniu na scenę Teatru MŁYN dorosłych ludzi, którzy w życiu robią różne ciekawe rzeczy, ale… nie zajmują się teatrem. Pod opieką aktora i reżysera Bartosza Mazura grupa 12 osób z widzów zamieniła się w twórców – aktorów, scenarzystów, improwizatorów. W niespełna 3 miesiące, pracując ciężko i intensywnie, zrealizowali autorski spektakl, na bazie własnych pomysłów, obserwacji i doświadczeń.

SPLOTY to przenikające się ze sobą historie mieszkańców tej samej kamienicy. Krótkie fragmenty z życiorysów samotnej starej panny, dziewczyny zakochanej w żonatym facecie, czy nauczycielki polskiego, przeplatają się, jak w filmie, z kadrami z życia klatki schodowej, rozmowami na papierosie i komentarzami starego dozorcy. Wszystkie opowieści łączy ze sobą zacny teatralny rekwizyt, jakim jest… stół – mebel przy którym zazwyczaj spotykamy się, kłócimy, wyznajemy sobie miłość, lub milczymy. SPLOTY to warsztatowy spektakl, powstały drogą wspólnych improwizacji, dotyczący relacji międzyludzkich i tego co nas w nich dotyka i porusza.

Spektakl będzie można obejrzeć ponownie na scenie teatru MŁYN jesienią 2018r.

Występują: Paweł Kuhn, Michał Lewandowski, Marcin Laudan, Kalina Malesza, Małgorzata Gawrońska, Dominika Cierplikowska, Ewa Królak, Hanna Wąsowska, Daria Jabłońska, Katarzyna Sadurska, Agnieszka Podemska, Ania Herda; asystent reżysera: Anna Herda; scenariusz i reżyseria: Bartosz Mazur; konsultacja artystyczna i wsparcie: Natalia Fijewska-Zdanowska; zdjęcia: Przemysław Szatkowski;

sploty2
Projekt: Dominika Cierplikowska

 

 

GALERIA

Skip to content