SZKOŁA – premiera spektaklu online 17.09 godz. 21:00

12 lat życia. Tyle minimum spędzamy w szkole. Jak wspominasz ten czas? Jak postrzegasz szkołę, do której chodzą Twoje dzieci?

Teatr MŁYN w nowym muzycznym spektaklu podejmuje próbę rozprawienia się z absurdami szkolnictwa jako bezdusznego systemu, który ostatnio po raz kolejny ukazał swoje smętne oblicze m.in. podczas zdalnej edukacji. Gdzie w tym wszystkim uczeń? Gdzie nauczyciel? Gdzie człowiek? To pytania, które elektryzują radę pedagogiczną, gdy pewnego dnia w szkole pojawia się nowy nauczyciel…

Spektakl dostępny na platformie MŁYNOTEKA Teatru MŁYN – kliknij TUTAJ.

Premiera odbyła się 17 września na kanale YouTube i Facebooku Teatru MŁYN.


Grono nauczycielskie. Obowiązujące przepisy. Wytyczne oceniania. Cele ogólne i szczegółowe. Ewaluacja. Szkolne sprzęty i pomoce naukowe. To tylko niektóre elementy skomplikowanej układanki, ułożonej tak dawno temu, że puzzle zdążyły się na dobre zakleszczyć i ciężko je dziś przesunąć. Co jednak, jeśli… zwyczajnie nie pasujesz do tego przykurzonego obrazka?

Spektakl dostępny jedynie w specjalnie przygotowanej wersji online, z napisami dla osób niesłyszących. W obsadzie aktorzy związani z Teatrem MŁYN (Jarosław Boberek, Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk, Bartosz Mazur, Joanna Żółkowska) oraz – po raz pierwszy – Tomasz Marczyński. Gościnnie: grupa warsztatowa WODA NA MŁYN działająca przy naszym teatrze.

Uwaga, spektakl dla widzów od lat 16!

REALIZATORZY:

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka i aranżacje: Filip Dreger
Obsada: Jarosław Boberek, Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk, Tomasz Marczyński, Bartosz Mazur, Joanna Żółkowska
oraz Grupa Teatralna Woda na Młyn w składzie:
Dominika Cierplikowska, Małgorzata Gawrońska, Artur Grendzicki, Paweł Kuhn, Kalina Malesza, Magdalena Mickiewicz, Katarzyna Sadurska
Kostiumy i scenografia: Marianna Lisiecka-Syska
Zdjęcia: Tomasz Suski
Dźwięk: Irena Suska
Realizacja i montaż: Aleksandra Panisko
Realizacja świateł i mastering dźwięku: Przemysław Scholl
Charakteryzacja: Marlena Kaczerska, Dominik Szatkowski, Wiktoria Winiarska, Natalia Brzęczkowska
Grafika: Dominika Cierplikowska
Produkcja: Zosia Bardzińska
Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN, dzięki wsparciu m.st. Warszawy.

Specjalne podziękowania dla Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar” w Warszawie za wypożyczenie elementów scenografii.

Tekst do spektaklu powstał w ramach stypendium autorki z programu “Mobilni w kulturze” finansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

GALERIA