Warsztat artystyczny 27.05 - ODWOŁANY

UWAGA, Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH WARSZTAT ROBOTKOWÓZ PLANOWANY NA 27.05 ZOSTAŁ ODWOŁANY. PRZEPRASZAMY. POINFORMUJEMY PAŃSTWA O KOLEJNYM TERMINIE.

Warsztat artystyczny “ROBOTKOWÓZ”

Kiedy?
27 maja, godz. 16:00

Gdzie?
Teatr MŁYN (Stare Miasto, SCEK, ul. Jezuicka 4, Scena na Poddaszu, III p.)

Dla kogo?
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 6-12 lat

Opis projektu:
Szalony wynalazca organizuje raz w roku wielki wyścig pojazdów nietypowych. Aby wystartować w wyścigu, trzeba wykazać się pomysłowością, kreatywnością i zdobyć od wynalazcy specjalną wejściówkę do jego garażu. Okazuje się, że w garażu jest mnóstwo śrubek, nakrętek, kółek i metalowych części. Wystarczy trochę pokombinować, pomontować, poskręcać i nakręcać i… pojazd gotowy! 3…, 2…, 1… START!

W czasie warsztatu dzieci wspólnie stworzą z tektury i peszli (rurki konstrukcyjne) wielki, nietypowy pojazd, który może mieć: 30 kierownic, skrzydła, 4 rury wydechowe, antenki. Zyskają w ten sposób przychylność wynalazcy i otrzymają od niego wejściówkę do garażu.

W drugiej części spotkania każdy uczestnik wykona swój samochód przy użyciu narzędzi, śrubek, metalowych części, plasteliny, włóczki. Zajęcia zakończą się wyścigiem samodzielnie wykonanych pojazdów.

Ideą warsztatu jest pobudzenie kreatywności oraz nakierowanie dzieci na współpracę z rówieśnikami. Celem jest pokazanie dzieciom, że dzięki ich pomysłowości i wyobraźni mogą tworzyć kolekcje własnoręcznie wykonanych zabawek i bawić się nimi w gronie kolegów i koleżanek.

Program warsztatu został napisany przez Justynę Szatkowską, która ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i realizacji warsztatów dla dzieci m.in. w Młynku – Miejscu Kombinacji Twórczych, a na co dzień prowadzi zajęcia na świetlicy szkolnej. Z doświadczenia autorki wynika, że wszystkie powyższe propozycje działań plastycznych zostały entuzjastycznie przyjęte przez dzieci niezależnie od płci.

Prowadzące:
Justyna Szatkowska, Małgorzata Zwierzchowska

Czas trwania: 1,5 h

Koszt: 30 zł, zniżki dla rodzeństwa: każde kolejne dziecko 5 zł mniej

Zapisy: justyna@fundacjamlyn.pl


Skip to content