CO W MŁYNIE PISZCZY, czyli słuchowiska dla dzieci i rodziców

Słuchowisko „JAK SŁONIK POLUBIŁ CHODZENIE DO PRZEDSZKOLA” to projekt stworzony specjalnie z myślą o trzylatkach adaptujących się do rzeczywistości przedszkolnej. Trzy króciutkie bajki opowiadają o małych zwierzątkach uczęszczających do przedszkola, które muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, takimi jak ubieranie się samodzielne w szatni, ustawienie się „w pociąg” czy dzielenie się zabawką z kolegą. Tekst bajek konsultowany był z opiekunami przedszkolnymi, dzięki czemu słuchowisko oddaje bardzo realnie nie tylko sytuacje, ale również specyfikę języka z jakim dziecko spotyka się w nowym otoczeniu.

Zależało nam na stworzeniu bajek dla trzylatków, które zarówno formą (możliwością wielokrotnego słuchania w domu), jak i treścią będą o nich i dla nich. Mamy nadzieję, że „słonikowe opowiadania” pomogą dzieciom oswoić i polubić chodzenie do przedszkola.

Słuchowisko będzie dostępne od piątku 15 marca na stronie Audioteki: https://audioteka.com/pl/

Dziękujemy bardzo za pomoc przy realizacji słuchowiska warszawskiemu  Przedszkolu Publicznemu nr 191 im. Marii Kownackiej w Warszawie, a w szczególności Pani Anecie Nowakowskiej.

REALIZATORZY

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza
Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Czyta: Zuzanna Fijewska-Malesza
Wokal: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk (Fijewska)
Muzyka: Filip Dreger
Realizacja: Anton Borovyi, Studio PRL
Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN

Patroni:

MumMe

Rodzic w mieście

superTATAtv

Obecnie mamy w ofercie dwie bajki z serii „Przygody Bolusia”, w przygotowaniu są następne projekty. Bajki są zrealizowane w stylu słuchowisk z naszego dzieciństwa, opowiadają o przygodach zwyczajnego kilkuletniego chłopca Bolusia i jego rodziny. Poprzez zabawne dialogi i piosenki, oraz współczesną, realną historię mali słuchacze z łatwością utożsamią się z bohaterem bajki, jednocześnie ćwicząc bezcenną umiejętność społeczną, jaką jest – empatia. Bajki powstały dzięki wsparciu Biura Edukacji Urzędu Miasta St. Warszawa. Bajki są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Bajki można zamówić, pisząc na adres:

kontakt@fundacjamlyn.pl.
Koszt jednej płyty to 25 zł, przesyłka 10 zł.

O SŁUCHOWISKACH:

Natalia Fijewska-Zdanowska – autorka tekstu słuchowisk o Bolusiu: „Kiedy byłam dzieckiem słuchanie bajek z płyt i kaset było codzienną przyjemnością i atrakcją. Razem z siostrami słuchałyśmy na okrągło, odgrywając potem sceny z poszczególnych opowieści, śpiewając piosenki i prześcigując się w recytowaniu na pamięć. Kiedy zostałam mamą, historyjki o Bolusiu powstały w mojej głowie dla mojego własnego syna. Potem przyszło mi do głowy, żeby nagrać słuchowisko. Projekt był przedsięwzięciem rodzinnym – zagrały moje własne siostry i mąż, a muzykę stworzył nasz przyjaciel Filip Dreger. Tak powstał BOLUŚ I JEŻ. Kolejna opowieść – BOLUŚ, ASIA I DINOZAUR została napisana z myślą o mojej młodszej córce. Bajki okazały się ulubionymi historiami bardzo wielu dzieci, które na okrągło chciały słuchać o Bolusiu. Okazało się, że również wielu dorosłych odnalazło się w bardzo się starających, ale trochę zagubionych rodzicach małego Bolka.”

BOLUŚ I JEŻ

Mały Boluś to zwyczajny kilkuletni chłopiec, który jak każde dziecko kocha swoich rodziców, lubi chlapać się w kałuży oraz po swojemu próbuje zrozumieć otaczający go świat. Któregoś razu podczas spaceru po parku spotyka wraz z mamą małego jeża potrzebującego pomocy. Niespodziewany gość i związane z nim zamieszanie powoduje wiele pytań w głowie Bolusia: Dlaczego rodzice nie koncentrują już uwagi tylko na mnie? Czy trzeba pomagać słabszym? Czy i dlaczego muszę się dzielić? Co robić kiedy jestem zezłoszczony?

BOLUŚ, ASIA I DINOZAUR

Tym razem historia rozgrywa się wokół młodszej siostry Bolka – Asi. Kiedy Boluś dostaje na urodziny automatycznego dinozaura, Asia nagle zaczyna dziwnie się zachowywać, nie chce wyjść spod stołu i twierdzi, że ma zły humor. Asia nie może zasnąć, a Boluś niby niechcący uruchamia automatycznego dinozaura. Cały dom staje na głowie, rodzice sami gubią się w tym, kto może, a kto nie może spać w łóżku rodziców i jak sprawić, aby w domu wreszcie zapanował spokój.