DALEKO

DALEKO

Intymny dziennik z czasów zarazy.
Czytamy online.

DALEKO będziemy prezentować w czterech odcinkach na fanpage’u Teatru MŁYN: 21 maja, 28 maja, 4 czerwca, 11 czerwca, o godz. 21:00. To kolejny projekt z cyklu MŁYN W DOMU dla dorosłych.

Tekst: Natalia Fijewska-Zdanowska
Czyta: Zuzanna Fijewska-Malesza 

Odnosząca zawodowe sukcesy czterdziestolatka za wszelką cenę próbuje skontrolować swoje życie. Jej codzienność to skomplikowany projekt, utrudniony kryzysem w małżeństwie, relacjami ze zbuntowaną córką i synem – dzieckiem wysokich wymagań, wychowywanym przez kolejne nianie. W grafiku ciasno wypełnionym nawigowaniem rodzinnego i zawodowego życia, bohaterka próbuje znaleźć miejsce dla siebie, w postaci potajemnych, ściśle wyliczonych spotkań z mężczyzną. Podejrzenie przypadku koronawirusa w pracy męża, skłania rodzinę do podjęcia spontanicznej decyzji o wyjeździe do zakupionego niegdyś domu na wsi. Życie w izolacji dalekie jest jednak od sielanki.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!

OD AUTORKI

“Daleko” to osobisty dziennik kobiety, która zmaga się ze swoim życiem w obliczu epidemii. Ale epidemia to tylko tło wydarzeń dużo bardziej bolesnych, ważnych, podstawowych. Bohaterka “Daleko” to postać fikcyjna, ale skonstruowana na podstawie moich własnych przeżyć, oraz przeżyć bliskich mi osób w pierwszych dniach epidemii. To bunt przeciwko udawaniu, że świetnie sobie radzimy, a naszym największym problemem są wybory prezydenckie i niemożność pójścia do lasu. To opowieść o zmianie, która sięga dużo głębiej i doświadcza nas w sposób, w jaki nic jeszcze w naszym żuciu nas nie doświadczyło.
Co zrobił maleńki wirus z Wuhan z naszymi rodzinami, dziećmi, związkami, relacjami? Z naszym życiem zawodowym i życiem seksualnym? Z naszym poczuciem własnej wartości i naszą tożsamością?
To opowieść dla wszystkich, którzy mają wrażenie, że ich życie wywróciło się do góry nogami. Dla wszystkich, którzy zmagają się z bliskimi relacjami. Dla wszystkich, którzy się boją. Dla wszystkich, którzy potrzebują porozmawiać o tym, co się nam przydarza. Ale porozmawiać naprawdę – a nie tylko popatrzeć na lukrowane zdjęcia z filtrem. Dla wszystkich, którzy mają ochotę pochylić się nad obecną sytuacją i obdarzyć ją nie tylko komentarzem, ale także refleksją.


WSPARCIE FUNDACJI

W trudnych dla wszystkich, także dla ludzi kultury, czasach, kiedy zostały odwołane wszystkie spektakle dla dzieci i dorosłych z naszego repertuaru, chcemy pozostawać w kontakcie z Widzami, realizując kolejne słuchowiska i spektakle online. Możesz nam w tym pomóc.

Wpłać dowolną kwotę na podany niżej numer rachunku, pisząc w tytule przelewu „Darowizna na cele statutowe”. Za każdą wpłatę, serdecznie dziękujemy!

Fundacja Artystyczna Młyn
ul. Ludna 7 m. 15, 00- 405 Warszawa
PKO BP 68102010970000710201405315
„Darowizna na cele statutowe”


POSŁUCHAJ WSZYSTKIE CZTERY ODCINKI!


Skip to content