LODOWY KAMIEŃ I TRZY KRASNOLUDKI

Lodowy-kamień-i-trzy-krasnoludki

Już 27 listopada o godz. 10:00 zapraszamy na premierę naszego najnowszego słuchowiska “LODOWY KAMIEŃ I TRZY KRASNOLUDKI” w reż. Jarosława Boberka i Zuzanny Fijewskiej-Maleszy. Znajome głosy, wybitni twórcy polskiego dubbingu i znani artyści internetowi w zupełnie nowej opowieści o relacji między rodzeństwem, , przyjaźni, pragnieniu przygody i wspólnym działaniu! Słuchowisko udostępniamy bezpłatnie na kanale YouTube teatru oraz w wersji do pobrania na platformie MŁYNOTEKA.

REALIZATORZY:

Scenariusz: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek, Zuzanna Fijewska-Malesza
Muzyka: Filip Dreger
Występują:
Hana – Alicja Warchocka
Koko – Bruno Owsikowski
Biś – Ignacy Boberek
Dzióbek – Zuzanna Fijewska-Malesza
Narrator/Niedźwiedź/ Tata/Nietoperze – Jarosław Boberek
Sępi Pazur/Sępia Warga – CeZik
Mama – Lidia Sadowa
Wiewiórki – Agata Kołodziejczyk
Chór – Jarosław Boberek, CeZik, Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza, Anna Serafińska
Aranżacja wokalna: Anna Serafińska
Oprawa graficzna: Mariusz Malesza
Realizacja nagrania: Anton Borovyj / Studio PRL
Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN
Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa


OPIS SŁUCHOWISKA

Słuchowisko „LODOWY KAMIEŃ I TRZY KRASNOLUDKI” to opowieść o rodzeństwie trojga małych krasnoludków (dwóch chłopców i dziewczynki), którzy marzą o wielkich przygodach. Dlatego w najdłuższą w roku noc łamią zakaz rodziców i wymykają się z domu, aby móc ujrzeć na własne oczy światło Lodowego Kamienia, o którym opowiadała im mama. W konsekwencji, dzieci nieświadomie budzą Lodowego Króla, a cały świat dotychczas znany krasnoludkom, pokrywa się grubą warstwą śniegu. Dzieci ruszają więc na wyprawę w poszukiwaniu Lodowego Króla, aby poprosić go o odejście. Po drodze spotykają różne stworzenia, muszą pokonać wiele przeszkód, ale przede wszystkim muszą nauczyć się porozumiewać ze sobą nawzajem, ponieważ tylko razem mogą odzyskać swój dom i całą Krasnoludzką Krainę. Bajka opowiada o sile rówieśniczej przyjaźni (co istotne, również przyjaźni w rodzeństwie) i o mocy jaką daje wspólne działanie, mimo że nie zawsze jest ono takie proste.

Słuchowisko jest pierwszym z cyklu słuchowisk z Pracowni Bajek Muzycznych MŁYN i zostało pomyślane w nawiązaniu do najlepszej tradycji polskich słuchowisk dla dzieci znanych jako „BAJKI-GRAJKI”, i stworzone z największą dbałością zarówno o warstwę tekstową, jak i muzyczną.. Za realizację słuchowiska ponownie odpowiedzialni są artyści związani z Fundacją Artystyczną Młyn i warszawskim Teatrem MŁYN (siostry Fijewskie, Jarosław Boberek, Filip Dreger – kompozytor, którzy stworzyli cykl słuchowisk „SLONIK W DOMU”). Tym razem jednak do współpracy po raz pierwszy zaproszeni zostali także aktorzy dziecięcy, a także wybitni twórcy polskiego dubbingu oraz artyści internetowi, jak CeZik (twórca takich hitów dla dzieci, jak „W Układzie Słonecznym”).


KOMENTARZ PSYCHOTERAPEUTY

Dzięki uprzejmości naszego Partnera – Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra – łatwiej będzie nam, rodzicom, spojrzeć na świat oczami dziecka. Nasze słuchowisko, jak zwykle, zostało opatrzone komentarzem specjalisty, Moniki Tarnowskiej, terapeutki, koordynatorki Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży INTRA. Komentarz dostępny jest TUTAJ.


WSPARCIE FUNDACJI

Jeśli nasze słuchowisko ucieszyło Twoje dziecko, spodobało się rodzinie, wywołało ciekawą rozmowę lub pozwoliło Ci po prostu… dopić poranną kawę, może zechcesz wesprzeć Fundację Artystyczną Młyn dowolną kwotą darowizny? Nasze słuchowisko udostępniamy bezpłatnie. Możesz jednak pomóc nam nam realizować kolejne projekty z Pracowni Bajek Muzycznych MŁYN.

Możesz zrobić to na dwa sposoby:

Za pomocą bramki płatniczej, klikając

.

Za pomocą tradycyjnego przelewu, wpłacając dowolną kwotę na podany niżej numer rachunku, pisząc w tytule przelewu „Darowizna na cele statutowe”. Za każdą wpłatę, serdecznie dziękujemy!

Fundacja Artystyczna Młyn
ul. Ludna 7 m. 15, 00- 405 Warszawa
PKO BP 68102010970000710201405315
„Darowizna na cele statutowe”


Więcej słuchowisk

Więcej słuchowisk zrealizowanych przez nas znajdziecie na platformie MŁYNOTEKA w dziale “Dzieci”.

Dwa słuchowiska z cyklu o Słoniku: „JAK SŁONIK POLUBIŁ CHODZENIE DO PRZEDSZKOLA” oraz „SŁONIK I JEGO PRZYJACIELE Z PRZEDSZKOLA”, wspierające najmłodszych w adaptacji przedszkolnej, można pobrać z serwisu „Audioteka”.


Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy

Patroni i partnerzy:

TVP-ABC-logosuperTATAtv

MumMe

Rodzic w mieście

Skip to content