MŁYN W POLSKIM czyli półkolonie teatralne dla dzieci

Półkolonie teatralne MŁYN W POLSKIM to propozycja dla uczestników w wieku 8-12 lat, łącząca profesjonalny teatr z osobistym rozwojem i twórczą zabawą.

Podstawą programu jest intensywna praca warsztatowa, związana przede wszystkim z ekspresją poprzez ruch, dźwięk i obraz sceniczny. Warsztaty będą z jednej strony rozwijały umiejętności aktorskie, a z drugiej dadzą możliwość kreatywnej współpracy w grupie, złożonej z osób zainteresowanych teatrem.

Każdy dzień będzie poświęcony na rozwój innej kompetencji teatralnej – najpierw w formie wspólnych warsztatów, a następnie w postaci podsumowującego pracę zadania scenicznego.
Ostatniego dnia wszystkie nabyte kompetencje wykorzystamy do stworzenia minipokazów, przygotowanych przez uczestników.

Projekt półkolonii jest organizowany przez Fundację Artystyczną MŁYN oraz Teatr Polski w Warszawie.

Liczba miejsc: ograniczona, pracujemy w kameralnej grupie warsztatowej, dlatego możemy przyjąć tylko 15 osób!

Miejsce:
Wszystkie zajęcia odbywają się w profesjonalnej sali prób Teatru Polskiego w Warszawie – tej samej, w której na co dzień pracują aktorzy.

Prowadzący:
Uczestnicy będą pracować ze specjalistami i praktykami teatru. Zajęcia podstawowe będą współprowadzić: Justyna Szatkowska – animatorka, specjalistka w warsztatach wyobraźniowych, teatralnych i cyrkowych, oraz Sebastian Gontarz – instruktor teatralny, aktor i reżyser teatrów dziecięcych i młodzieżowych.
Podczas wybranych zajęć prowadzącym będzie towarzyszyła aktorka Teatru Polskiego. Zajęcia dodatkowe będą prowadzić: Magdalena Mróz – gra na cajonie, oraz Lidia Pedryc – pantomima.

Plan warsztatów:
Warsztaty odbywają się codziennie w godzinach 10:00-15:00 (istnieje możliwość przybycia do pół godziny wcześniej i odebrania dzieci do pół godziny później).

1 dzień: Poszerzanie zakresu własnej wyobraźni;
2 dzień: Praca z rekwizytem, budowanie scenografii;
3 dzień: Pantomima – gest, ruch, mimika;
4 dzień: Doskonalenie poczucia rytmu;
5 dzień: Ekspresja twórcza – minipokazy.

Artyści o półkoloniach w MŁYN W POLSKIM:
Agata Kołodziejczyk, psycholog, animatorka, aktorka teatralna – koordynatorka półkolonii:
Celem warsztatów jest rozbudzenie kreatywnego potencjału uczestników oraz nauka narzędzi teatralnych przydatnych zarówno podczas występowania na scenie, jak i w codziennym życiu, które stawia przed nami przeróżne wyzwania, często związane z tremą, takie jak: konieczność twórczej współpracy nad projektem, wystąpienia publiczne czy egzaminy.

Sebastian Gontarz, instruktor, animator, aktor – prowadzący zajęcia podczas półkolonii:
Już pierwszego dnia wyruszymy w przestrzeń kosmiczną sceny teatralnej. Zapnijcie pasy! Wspólnie powalczymy ze stanem nieważkości na planecie teatru ruchu i dowiemy się, co jest ważne podczas wyprawy w nieznane. Spróbujemy porozumieć się ze sobą w językach z innych planet, a także – zupełnie bez słów. Podczas naszej podróży w kosmos odkryjemy najdalsze zakątki galaktyki teatru, czyli planetę improwizacji. Ostatniego dnia warsztatu wrócimy na ziemię i spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań: Czy dorośli to kosmici? Co to znaczy „oswoić”? Jak ważna jest przyjaźń? Ułatwią nam to zadania aktorskie z tekstem przewodnika po kosmosie, jakim jest „Mały Książę” Antoine’a de Saint Exupery’ego.

Termin: 17-21.02.2020
Godziny: 10.00-15.00, zbieramy się od 9:30, rozstajemy do 15:30
Miejsce: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, ul. Karasia 2
Wiek uczestników: 8-12 lat
Kameralna grupa: do 15 osób.
Koszt: 500 zł, zniżka dla rodzeństwa – 10 proc.
Zgłoszenia: Prosimy o przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej na adres teatr@fundacjamlyn.pl
Karta zgłoszeniowa do pobrania

GALERIA

Dziękujemy za trzecią już edycję półkolonii teatralnych MŁYN W POLSKIM, tym razem pod hasłem “Rozkręć wyobraźnię z Młynem”.

Znów bawiliśmy się świetnie w sali prób Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana. I zrealizowaliśmy nasz program – teatralną podróż w magiczne miejsca świata:

  • gimnastyka wyobraźni na Dzikim Zachodzie
    • spotkanie z muzykiem, nauka beatboksu i wokalne improwizacje w dźwiękowym zamku na biegunie północnym
    • aktorski warsztat postaciowania czyli, jak być prawdziwym kameleonem w tropikalnej dżungli
    • nauka grupowej choreografii piratów wypływających na głębiny oceanu
    • a na wielki finał… wystawiliśmy spektakl: „W 20 minut dookoła świata”!

 Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Dziękujemy za zimową edycję MŁYNA W POLSKIM, czyli zimowych, teatralnych półkolonii dla dzieci organizowane przez Fundację Artystyczną MŁYN w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana!

GALERIA

Za nami I edycja projektu:

MŁYN W POLSKIM
czyli półkolonie teatralne dla dzieci
organizowane przez Fundację Artystyczną MŁYN
w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana

Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom teatralnych półkolonii MŁYN W POLSKIM 2018! Za nami dwa gorące, wspaniałe turnusy, podczas których w sumie prawie 30 uczestników wzięło udział w warsztatach, etiudach i działaniach teatralnych. A wszystko w Sali Prób Dużej Sceny Teatru Polskiego. Warsztaty cyrkowe, taneczne i muzyczne, granie na kahonach i żonglowanie piłeczkami, tworzenie własnych strojów i spotkanie z Królową Lalek, Szalonym Lalkarzem, oraz Duchem Teatru… a na koniec happening i performans pod pomnikiem Kopernika!

 

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia następnym razem!

GALERIA


Zapisy:

Aby zgłosić się do udziału w półkoloniach należy wypełnić kartę zgłoszenia i wysłać podpisany skan na adres mlyn@fundacjamlyn.pl, po otrzymaniu maila z potwierdzeniem należy w ciągu tygodnia przelać opłatę za półkolonie i przesłać potwierdzenie przelewu na podany wyżej adres e-mail.
Opłaty należy kierować na konto Fundacji Artystycznej Młyn:
PKO BP 68102010970000710201405315
W tytule wpłaty prosimy podać: imię i nazwisko z dopiskiem PÓŁKOLONIE ZIMA 2019

Karta zgłoszeniowa:
Pobierz

Kontakt:
Tel. 798 597 839
mlyn@fundacjamlyn.pl

Skip to content