Płyta SŁOWOtoki/SCENOpisy

Płyta SŁOWOtoki/SCENOpisy to efekt ogólnopolskiego projektu SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE, zrealizowanego przez warszawski Teatr MŁYN. Znajdują się na niej zarówno utwory muzyczne – SŁOWOtoki, jak i wyróżnione przez jury konkursu teksty dramaturgiczne – SCENOpisy.

SŁOWOtoki (obsesje, popędy, kompulsje) – to cykl utworów muzycznych w stylu new jazz, z elementami muzyki dubstep, house oraz drum and bass. Ich bohaterami są słowa. Kliknięcie, aplikacja, depresja, kompulsja, life-coach, slow food… i wiele innych – słowa nowoczesne, zapożyczone i spolszczone. Ale pod warstwą słów, kryje się człowiek. Rozdygotany, nerwowy, skoncentrowany na własnej cielesności, konfrontujący się z przemijaniem, łapczywie poszukujący kontaktu. SŁOWOtoki to muzyczna refleksja nad dzisiejszym, zmieniającym się językiem, który w sposób nieunikniony wyznacza naszą współczesną świadomość.

UTWORY WYKONUJĄ: Agata Fijewska & Mikołaj Tabako
MUZYKA: Filip Dreger
TEKSTY: Natalia Fijewska-Zdanowska
MIKS I MASTERING: Alik Dziki

SCENOpisy – to sześć aktualnych, polskich tekstów dramatycznych, które zostały wybrane spośród 116 sztuk nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs na Kameralna Sztukę Współczesną. Jury w składzie: Jacek Kopciński, Michał Walczak, Natalia Fijewska-Zdanowska i Joanna Hawryluk, postawiło na teksty inspirujące formalnie i tematycznie, aktualne i odnoszące się do współczesnej rzeczywistości. To mocne, intymne sztuki, przywracające wiarę w dobry polski teatr kameralny.

ŁAKNIENIE Dariusz A. Bogucki
Sfrustrowana trzydziestolatka zatrzymuje się, żeby podwieźć szesnastoletniego autostopowicza. Okazuje się, że bohaterów łączy więcej niż im się wydaje, a przypadkowe spotkanie zamienia się w obustronną terapię.

TRÓJKA Paweł Mossakowski
Opowieść o emocjonalnym trójkącie – on, ona i jego matka. Zakorzeniona we współczesnych realiach historia nadmiernej miłości i kontroli, oraz próby budowania własnej tożsamości.

TATA WIESZA SIĘ W LESIE Przemysław Pilarski
Dialog pomiędzy Bohaterem a Dziewczynką z kamerki. Niejednoznaczna opowieść o dorastaniu i samotności, która jest tak samo bolesna na pustym podwórku, jak w przepełnionym sloganami Internecie.

PRZEDSTAWIENIE O RODZICACH JESSIKI Tomasz Walesiak
Dorastająca dziewczyna opowiada historię swoich rodziców sprzed własnych narodzin. Wyjątkowa próba skonfrontowania młodości z tym, co trudne i ostateczne.

Z ŻYCIA NIŻSZYCH SFER Tomasza Werny
Starszy dziennikarz umawia się ze studentką – prostytutką. Standardowe spotkanie zamienia się w rozmowę, która może wpłynąć na życie bohaterów. Opowieść o dwóch przegranych pokoleniach próbujących poradzić sobie w polskim świecie po transformacji.

Płyty można nabyć wraz z biletem na koncert SŁOWOtoków – terminy koncertów

Zapraszamy do słuchania i czytania.

 

Skip to content