SPLOTY 23/24.06 – PREMIERA SPEKTAKLU

Już 23.06 o godz. 19:00 i 24.03 o godz. 19:30 zapraszamy na niezwykłą premierę: spektakl SPLOTY – efekt pracy grupy warsztatowej dorosłych.

Cykl warsztatów WODA NA MŁYN to projekt polegający na zaproszeniu na scenę warszawskiego Teatru MŁYN dorosłych ludzi, którzy w życiu robią różne ciekawe rzeczy, ale… nie zajmują się teatrem. Pod opieką aktora i reżysera Bartosza Mazura grupa 12 osób z widzów zamieniła się w twórców – aktorów, scenarzystów, improwizatorów. W niespełna trzy miesiące, pracując intensywnie, zrealizowali autorski spektakl, na bazie własnych pomysłów, obserwacji i doświadczeń.

SPLOTY to przenikające się ze sobą historie mieszkańców tej samej kamienicy. Krótkie fragmenty z życiorysów samotnej starej panny, dziewczyny zakochanej w żonatym facecie czy nauczycielki polskiego, przeplatają się, jak w filmie, z kadrami z życia klatki schodowej, rozmowami na papierosie i komentarzami starego dozorcy. Wszystkie opowieści łączy ze sobą zacny teatralny rekwizyt, jakim jest… stół – mebel przy którym zazwyczaj spotykamy się, kłócimy, wyznajemy sobie miłość, lub milczymy. SPLOTY to warsztatowy spektakl, powstały drogą wspólnych improwizacji, dotyczący relacji międzyludzkich i tego co nas w nich dotyka i porusza.

REALIZATORZY:
Występują:

Paweł Kuhn,
Michał Lewandowski,
Marcin Laudan, Kalina Malesza,
Małgorzata Gawrońska,
Dominika Cierplikowska,
Ewa Królak, Hanna Wąsowska,
Daria Jabłońska,
Katarzyna Sadurska,
Agnieszka Podemska,
Anna Herda
Scenariusz i reżyseria: Bartosz Mazur
Asystent reżysera: Anna Herda
Konsultacja artystyczna i wsparcie: Natalia Fijewska-Zdanowska
Zdjęcia: Przemysław Szatkowski

Bilety: 10 zł

Skip to content