BOLUŚ, ASIA I DINOZAUR

SŁUCHOWISKO TEATRALNE, MUZYCZNE, RODZINNE

Słuchowisko dla dzieci „Boluś, Asia i dinozaur” to kolejne słuchowisko rodzinne Fundacji Artystycznej Młyn, które powstało rok po realizacji „Bolusia i jeża”.

Nową bohaterką jest młodsza siostra Bolka – Asia. Kiedy Boluś dostaje na urodziny automatycznego dinozaura, Asia nagle zaczyna dziwnie się zachowywać: nie chce wyjść spod stołu i twierdzi, że ma zły humor. Potem dziewczynka nie może zasnąć, a brat niby niechcący uruchamia automatycznego dinozaura… Cały dom staje na głowie, rodzice sami gubią się w tym, komu wolno, a komu nie, spać w łóżku rodziców, i jak sprawić, żeby wreszcie zapanował spokój.

Mamy nadzieję, że i tym razem Wasze rodziny odnajdą się w opowiadanej historii, a mali słuchacze utożsamią się z bohaterami bajki, ćwicząc się w empatii.

REALIZATORZY:

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Występują: Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Zuzanna Fijewska-Malesza, Bartek Zdanowski
Muzyka, aranżacje, akompaniament: Filip Dreger
Realizacja, nagrania, mastering: Bartek Piasecki, Art Cafe

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st.Warszawa.
Słuchowisko posiada rekomendacje WCIES.

 

KLIKNIJ TUTAJ, żeby odsłuchać słuchowisko!

 


 

DLA RODZICÓW

Opowieść porusza temat lęków dziecięcych oraz tzw. buntu dwulatka, który dla wielu rodziców jest trudnym doświadczeniem. Zmęczeni kłopotami wychowawczymi często zapominamy, że właśnie wtedy u naszych dzieci nabiera rozpędu ważny proces związany z kształtowaniem się ich tożsamości. To, w jaki sposób przyjmowane będzie dziecięce „nie”, wpływa na to, jak w przyszłości dziecko będzie wyrażało siebie i stawiało granice innym ludziom.

Poniżej kilka ćwiczeń opracowanych przez specjalistów z dziedziny psychologii, które pomogą Wam wykorzystać walory edukacyjne bajki, a tym samym pogłębić relację z własnym dzieckiem.

  1. Posłuchaj bajki wraz z dzieckiem.
  2. Spróbuj pobawić się z dzieckiem w „Zgadywankę uczuć” bohaterów słuchowiska. Wspólnie zastanówcie się, dlaczego Basia miała „zły humorek”? Jak czuł się Boluś? Rodzice?
  3. Pofantazjujcie, co było, gdyby Asia zamiast mówić: „nie”, powiedziała rodzicom o swoich uczuciach. Razem wypiszcie uczucia, o których Asia mogłaby powiedzieć swojej rodzinie.
  4. Pobawcie się w „Kalambury emocji”: Dziecko poprzez mimikę pokazuje wybrane przez siebie uczucia, a reszta rodziny próbuje je odgadnąć, aż do skutku. Potem następuje zmiana pokazującego.
  5. Pobawcie się w „Lusterko”. Rodzic i dziecko siadają naprzeciwko siebie. Dziecko wymyśla uczucie, które próbuje pokazać rodzicowi za pomocą mimiki, ekspresji ciała, gestów. Rodzic stara się odtworzyć ruchy dziecka niczym lustro i odgadnąć, jaka to emocja, zadając pytania według modelu:

„Widzę, że jesteś radosny / zezłoszczony / smutny… – czy tak?” Aż do momentu potwierdzenia.


 

WSPARCIE FUNDACJI

 

Jeśli nasze słuchowisko ucieszyło Twoje dziecko, spodobało się rodzinie, wywołało ciekawą rozmowę lub pozwoliło Ci po prostu… dopić poranną kawę, może zechcesz wesprzeć Fundację Artystyczną Młyn dowolną kwotą darowizny? W trudnych dla wszystkich, także dla ludzi kultury, czasach, kiedy zostały odwołane wszystkie spektakle dla dzieci i dorosłych z naszego repertuaru, chcemy pozostawać w kontakcie z Widzami, realizując kolejne słuchowiska i spektakle online. Możesz nam w tym pomóc.

Wpłać dowolną kwotę na podany niżej numer rachunku, pisząc w tytule przelewu „Darowizna na cele statutowe”. Za każdą wpłatę, serdecznie dziękujemy!

Fundacja Artystyczna Młyn
ul. Ludna 7 m. 15, 00- 405 Warszawa
PKO BP 68102010970000710201405315
„Darowizna na cele statutowe”


 

WIĘCEJ SŁUCHOWISK

Poznajcie także inne słuchowiska Fundacji Artystycznej Młyn dla przedszkolaków, które udostępniamy za pośrednictwem serwisu  Audioteka.

 

Słuchowisko jest rekomendowane przez:

 

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy

Skip to content