SŁONIK W DOMU

Słuchowiska muzyczne „SŁONIK W DOMU” to cykl jedenastu króciutkich historii dla dzieci i rodziców opowiadających o NAS – TERAZ. Kolejne części będziemy udostępniać bezpłatnie w każdy kolejny poniedziałek na naszej stronie i kanale YouTube Teatru MŁYN. Premiera 4 maja.

Wszystkie odcinki Słonika można już kupić w pakiecie na platformie MŁYNOTEKA, klikając TUTAJ!

Od półtora miesiąca, kiedy zostaliśmy odizolowani od świata, nasza codzienność opiera się głównie na relacjach domowych. Taki stan, mimo wielu plusów, wywołuje także frustracje i jest trudny do zrozumienia i zaakceptowania przez nas, dorosłych, a co dopiero przez nasze dzieci! Dzieci z pewnością rozpoznają siebie w siedzącym w domu Słoniku. Naszymi opowiadaniami chcielibyśmy pomóc im zrozumieć tę rzeczywistość, jakoś ją uporządkować, dać szansę przyjrzenie się emocjom, które obecnie się w nas rodzą, i porozmawiania o nich.

Jako rodzice przywykliśmy wsłuchiwać się w potrzeby naszych dzieci i odpowiadać na nie. Dlatego też niejeden rodzic zastanawia się teraz codziennie, jak pomimo trudnej sytuacji, pracy zdalnej etc., wzbić się na wyżyny swojej kreatywności i zaproponować swoim pociechom coś, co je naprawdę zainteresuje. Tymczasem nasze dzieci mają ogromny potencjał twórczy i nieposkromioną wyobraźnię, z których być może my, rodzice, moglibyśmy po prostu skorzystać!

Fundacja Artystyczna Młyn opracowuje obecnie metodę pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym opartą o konkretne etapy rozwoju dziecka i wykorzystującą jego potencjał twórczy. Słuchowisko „SŁONIK W DOMU” bazuje na tej metodzie, a każda jego część zostanie opatrzona komentarzem psychologa z Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, partnera naszego projektu.

REALIZATORZY:

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza
Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Muzyka: Filip Dreger
Występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Jarosław Boberek (gościnnie, w piosenkach)
Produkcja: Fundacja Artystyczna Młyn
Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa


WYBIERZ ODCINEK DO POSŁUCHANIA:

DO POSŁUCHANIA W MŁYNOTECE :

 

 

 

 

 


WSPARCIE FUNDACJI

Jeśli nasze słuchowisko ucieszyło Twoje dziecko, spodobało się rodzinie, wywołało ciekawą rozmowę lub pozwoliło Ci po prostu… dopić poranną kawę, może zechcesz wesprzeć Fundację Artystyczną Młyn dowolną kwotą darowizny? W trudnych dla wszystkich, także dla ludzi kultury, czasach, kiedy zostały odwołane wszystkie spektakle dla dzieci i dorosłych z naszego repertuaru, chcemy pozostawać w kontakcie z Widzami, realizując kolejne słuchowiska i spektakle online. Możesz nam w tym pomóc.

Wpłać dowolną kwotę na podany niżej numer rachunku, pisząc w tytule przelewu „Darowizna na cele statutowe”. Za każdą wpłatę, serdecznie dziękujemy!

Fundacja Artystyczna Młyn
ul. Ludna 7 m. 15, 00- 405 Warszawa
PKO BP 68102010970000710201405315
„Darowizna na cele statutowe”


Więcej słuchowisk

Dotychczas zrealizowaliśmy dwa słuchowiska z cyklu o Słoniku: „JAK SŁONIK POLUBIŁ CHODZENIE DO PRZEDSZKOLA” oraz „SŁONIK I JEGO PRZYJACIELE Z PRZEDSZKOLA”, które można pobrać z serwisu „Audioteka”.

Natomiast w ramach akcji MŁYN W DOMU udostępniliśmy bezpłatnie nasze archiwalne słuchowiska „BOLUŚ I JEŻ” oraz „BOLUŚ, ASIA I DINOZAUR”, z którymi można zapoznać się tutaj.


Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy

Słuchowisko jest rekomendowane przez:

Patroni i partnerzy:

MumMe

superTATAtv

 

Rodzic w mieście


 

 

Skip to content