Muzycznie i… siostrzanie na MŁYNOTECE

Wszystkie cztery albumy łączy wokal Agaty Kołodziejczyk (Fijewskiej), mojej siostry, która wciąż inspiruje mnie swoim niezwykłym głosem, talentem i artystyczną intuicją

Muzyczne premiery na MŁYNOTECE

Teatr Młyn to nie tylko spektakle, to także oryginalne projekty muzyczne i artyści, którzy poprzez słowo i muzykę przyglądają się światu. W najbliższych tygodniach udostępnimy Państwu aż cztery nasze albumy z lat 2013-2018. Każdy z nich to inny rodzaj muzycznej przygody, inna stylistyka i spojrzenie na codzienne sprawy i problemy.

PLAC ZABAW podejmuje temat Warszawy – miasta boleśnie doświadczonego, wpływającego na kondycję mieszkańców swoją historią i specyfiką, DŹWIĘKOSZCZELNA jest osobistym spojrzeniem na najbliższe relacje, NAGA PRAGA – to autorska interpretacja społecznych podziałów, a SŁOWOtoki są groteskowym obrazem człowieka w konfrontacji z nowoczesnością.

Co je łączy, co je różni?

Pisanie tekstów piosenek ma dla mnie wymiar filozoficzny. Przyglądam się małym fragmentom rzeczywistości i próbuję je opisać tak, jakbym widziała je po raz pierwszy. Piosenki układam w cykle, połączone jedną myślą lub pytaniem, o otaczający nas świat.

fot. P. Holtz / by_yasama

Wszystkie cztery albumy łączy wokal Agaty Kołodziejczyk (Fijewskiej), mojej siostry, która wciąż inspiruje mnie swoim niezwykłym głosem, talentem i artystyczną intuicją. Kompozytorzy – Wawrzyniec Dąbrowski i Filip Dreger umieścili moje teksty w swoich muzycznych kontekstach, nadając im charaktery, oraz przepuszczając przez własną muzyczną wrażliwość. PLAC ZABAW i DŹWIĘKOSZCZELNA to także wokal Wawrzyńca Dąbrowskiego – ciepły i magnetyczny, sprawiający, że trudno się oderwać. Albumów nie byłoby bez ich realizatorów – muzyków Rafała Trzcińskiego i Maćka Rozwadowskiego, którzy współtworzą utwory Nocnego Supersamu, aktorów – Sławka Packa i Adama Krawczuka, którzy nadają NAGIEJ PRADZE charakter teatralnej opowieści, aranżera Mikołaja Tabako, dzięki któremu SŁOWOtoki iskrzą się od muzycznego dowcipu i harmonii, a także dokładnego i czułego realizatora dźwięku – Przemka Scholla.

Pierwszy album, który ukaże się na platformie MŁYNOTEKA już w najbliższy piątek (22.01) to “Plac zabaw” Nocnego SuperSamu. Projekt okładki: Made in Cosmos

Oddaję w Państwa ręce te albumy z dumą i radością – mam głęboką nadzieje, że odnajdą w nich Państwo zarówno przyjemność, jak i refleksję, dowcip i wzruszenie. Gorąco zapraszam do naszego muzyczno-filozoficznego świata! Już w piątek na platformie MŁYNOTEKA.

Natalia Fijewska-Zdanowska

Skip to content