Otwieramy sezon teatralny 2019/2020

Drodzy Widzowie!

W nadchodzącym sezonie w Teatrze MŁYN będzie intensywnie. Oto, co nas czeka, nad czym pracujemy i do czego Was gorąco zapraszam!

Już 19 września otwieramy sezon naszym najnowszym spektaklem NIEDZIELNE POPOŁUDNIE (z Pauliną Holtz i Michałem Sitarskim) – opowieścią o “turbulencjach” wieloletniego związku, miłości i kryzysie, które nierzadko idą w parze. Jesienią na naszej scenie także spektakle CÓRKA (z Joanną Żółkowską i Zuzanną Fijewską-Maleszą) i GABINET (z Pauliną Holtz i Rafałem Koseckim) – oba spektakle o najważniejszych relacjach w naszym życiu, o tym, co w nich trudne, frustrujące, ale i śmieszne, absurdalne.

Po jesieni pełnej tematyki relacji rodzinnych zaprosimy na premierę dotyczącą uwikłania w relacje społeczne. Już w grudniu premierowe pokazy mojej autorskiej adaptacji powieści HAŃBA noblisty J.M. Coetzee. Próby do spektaklu właśnie się rozpoczynają. Na scenie będzie można zobaczyć Janusza Łagodzińskiego – aktora stołecznego Teatru Ateneum oraz Mariannę Kowalewską – odtwórczynię jednej z głównych ról serialu “Pułapka”.

Równolegle rozpoczynamy działania okołoteatralne. Widzów, którzy chcieliby spróbować swoich sił na scenie już teraz zapraszamy do grup teatralnych działających przy Teatrze Młyn – są jeszcze ostatnie miejsca, więc trzeba się spieszyć! Animatorów, nauczycieli i edukatorów zachęcamy do udziału w Kursie Instruktorów Teatralnych, odbywającego się w Teatrze Ochoty, a współorganizowanego przez Teatr MŁYN. Roczny, intensywny kurs przygotowuje do pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Wielbicieli teatru niezależnego zaprosimy w listopadzie na wyjątkowy pokaz spektaklu impresaryjnego w ramach cyklu MłynOFF.

Najmłodsze dzieci oraz ich rodziców zachęcamy do zapoznania się z teatralnym słuchowiskiem “Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola” – słuchowisko zrealizowane przez artystów Teatru MŁYN jest dostępne w serwisie Audioteka i już teraz ma liczne grono małych wielbicieli.

Liczymy na Państwa obecność na naszych wydarzeniach, na wspólne rozmowy po spektaklach, komentarze, sugestie informacje zwrotne. Bądźcie z nami tej jesieni!

Natalia Fijewska-Zdanowska
Dyrektor Artystyczny Teatru MŁYN

 

/fot. B. Zdanowski

Skip to content